Skocz do zawartości

Wymiana tłumika

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie zrobiłem - warsztat już nie istnieje, gościu wynajmował od kogoś lokal, a i tak nie dawał mi na nic papierów, więc o jakiejś gwarancji mógłbym sobie pomarzyć. Druga kwestia - na co to teraz wymienić, aby nie mieć znowu po kilku miesiącach cyrków?

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie - 3,5 roku na LPG, a u mnie to była benzyna, mimo wszystko tłumik się całkowicie rozsypał, śmiech na sali. Dałem się zrobić w *** ojejciujejciu! ***a, teraz już zawsze będę kupował części całkowicie samodzielnie. Dzięki za sugestię producenta - wskażecie jeszcze jakąś jedną sensowną firmę, tak żebym miał co porównać? Tak optymalnie w zakresie cena/jakość.

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, marki mi nic nie mówią, ale poczytam. Tym razem tylko sensowne kupowanie. I pomyśleć, że człowiek kiedyś szukał części po jak najniższej cenie, a później w każdym przypadku kończył dokładnie tak samo ;/ Ale bardziej opłacało się kupować kolejny szajs niż coś porządnego. Co za głupota... Jeszcze jakieś sensowne marki tłumikowe?

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze na pewno ferroz. Mamy od nich tłumik od 4 lat. Tak - 4 lata na zamienniku, a mechanik mówił mi, że żaden zamiennik nie przetrwa dłużej niż 2 lata.

To też polska firma. Tylko nie szukaj części na mieście - w sieci marże są dużo niższe, a kupujesz dokładnie to samo.

I jednak nie zabieraj się za wstawianie tłumika sam, jeśli nie masz o tym pojęcia. Teoretycznie proste, ale nie dla każdego ;-)

Odnośnik do odpowiedzi

Dopisane - to ferroz często w googlach widzę, tj. na forach, znaczy się popularne, tak?

Pewnie to kwestia zamiennika - chociaż widziałem, że w kilku tematach mechanicy pisali nawet, że zamiennik po roku się nadaje do wyrzucenia, ale to raczej bzdura. Żaden producent nie sprzedaje tak kiepskich części.

Odnośnik do odpowiedzi

Z polskich marek jedna z bardziej znanych. Jakiś czas temu tak samo szukałem dobrego tłumika w sieci.

Trafiłem na nich, dużo osób pisało, że długo jeździli na ich zamienniku. I tak było też u mnie.

Najważniejsze nie kupować, nie mając o czymś zielonego pojęcia. Można bardzo źle skończyć.

Odnośnik do odpowiedzi