Skocz do zawartości
uszatek

czy kupowanie w necie zabiją te tradycyjne zakupy?

Rekomendowane odpowiedzi

coraz częściej wybieram zakupy przez sieć, bo chociaż wszystko mam na tacy, szybko i tanio. Zastanawiam się, czy tradycyjne sklepy w niektórych branżach mają przyszłość. Na przykład książki - w sieci są co najmniej 30% tańsze. Analogicznie notebooki czy też ciuchy. Nie mówiąc o kosmetykach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tez bardzo dużo rzeczy kupuje przez internet, bo jak mówisz po pierwsze to taniej a po drugie wygodniej i bez straty czasu na bieganie po wielu sklepach. Miałam ostatnio remont i np. całą łazienkę bez mała kupiłam w sprawdzonym sklepie [hide]http://www.nexterio.pl[/hide] .Tam jest chyba wszystko i dla każdego. Mąż kupił tam świetne meble i szafki warsztatowe i kupę narzędzi a ja stawiam na dekoracje i wykończenie wnętrz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostrzegałem w Twoim ostatnim temacie, pisałem, że nie chcę widzieć więcej kryptoreklamy. Fajnie, że mężowi też tam coś kupujesz... W związku z brakiem reakcji ostrzegawczo nagradzam. Pisałem wyraźnie, że jeśli chcesz, to daj zdjęcie produktu. W każdym Twoim poście reklamujesz... reklamuj dalej.

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; color: #000000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja teraz praktycznie wszystko kupuję przez internet. Wszystko z wyjątkiem ubrań i jedzenia. Jest to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Wyszukuję rzeczy na przeróżnych stronach, ostatnio do ulubionych dodałem [hide]http://www.favore.pl/ [/hide], gdzie kupiłem m.in. części do samochodu. Myślę, że internetowe zakupy nie wyprą tradycyjnych, ponieważ niektórych rzeczy po prostu nie da się kupić w ciemno przez internet oraz też wiele ludzi nie jest jeszcze przekonana do tej formy zakupów. Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby sklepy oferowały taką i taką możliwość zakupu, co zauważyłem, że coraz więcej sklepów wprowadza. Wtedy w stacjonarnych można coś ewentualnie przymierzyć i zobaczyć, a zamówić już przez internet :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też wolę kupować przez internet. Większy wybór i przede wszystkim niższe ceny. Jednak myślę, że tradycyjne sklepy przetrwają, gdyż jednak jak coś się ma w pobliżu to jednak lepiej się przejść i obejrzeć daną rzecz na żywo. Szczególnie gdy czegoś nie jesteśmy jeszcze pewni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Gdyby nie możliwość zakupów w sieci - wielu z nas po prostu mniej by kupowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie zakupy w internecie są dobrym uzupełnieniem tych tradycyjnych - wątpię, żeby kiedyś je zastąpiły, ponieważ dużo ludzi jednak woli kupować 'normalnie'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W szczycie staram się nie wyjeżdżać na miasto i nie denerwować się staniem w korkach - tyle obecnie jeździ tego żelastwa :|

Jak jest możliwość aby zamówić coś przez net i odebrać za pośrednictwem kuriera czy paczkomatu to, ja jestem za. Poza tym takie sklepy jak motointegrator.pl tak się wyspecjalizowały, że opony można zamówić u nich bezpośrednio do q-serwisu. My tylko podjeżdżamy o określonej godzinie na montaż. Cała procedura nie trwa dłużej ka 30 czy 40 min. Kiedyś trzeba było na to poświecić pół dnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam nadzieję że kiedyś będę mógł kupić wszystko przez neta i nie będę marnował czasu na stanie w korku jak jadę do marketu.

To tak nie jest do końca wiadomo, że kupowanie przez neta ma swoje plusy jak i minusy, ale niewątpliwie czasami jak nie mają danej części na stanie to dużo szybciej dojdzie do nas jak sami sobie ją zamówimy. Podobnie sprawa się ma z niektórymi częściami, których w danym sklepie nie kupimy wcale, w sieci znajdziemy wszystko praktycznie, a że ceny są niższe taki życie. Ostatni raz części online zamawiałem w zeszłym kwartale w e-autoparts.pl na pewno wymieniałem klocki do Audi i coś jeszcze bym musiał sprawdzić bo w sumie już nie pamiętam. Fakt, faktem cena jaką mi zaproponowali w sklepie stacjonarnym, z tą jaką zapłaciłem online to dwa różne światy, ale z drugiej strony wiele sklepów stacjonarnych również prowadzi e-sklepy to działa więc w dwie strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zabić nie zabije, ale zdecydowanie ograniczy do branż, których specyfika lepiej sprawdza się jako tradycyjny handel. Osobiście w sieci nie kupuję jedynie ubrań i żywności, bo łatwo się naciąć - pozostałe produkty jak najbardziej i jak najczęściej w sieci, bo jest szybciej, wygodniej i taniej. Jak już jesteśmy w temacie motoryzacji to akcesoria i części samochodwe też kupuję w sklepie internetowym - Saxxxx. Szybko, tanio, na stronie wygodna wyszukiwarka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niekoniecznie.Są rzczy, które osobiście wole kupować stacjonarnie Na przykład jedzenie. Jednak zauwazyłem,że faktycznie ubrania czy elektronikę kupuję ostatnio własnie przez internet. Jest taniej, wygodniej, nie muszę się fatygować nigdzie stacjonarnie i nie muszę marnować czasu na zakupy.

Ostatnio zamawiałem gadżety reklamowe:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy w jakich branżach bo tanie, małe rzeczy wolę kupować stacjonarnie i nie płacić kosztów wysyłki ale jakieś samochodowe, komputerowe itp najczęściej kupuję online :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam oporu przed kupowaniem w sieci. Kupuję na ten przykład zabawki, elektronikę czy ubrania. Nie tak dawno kupiłem w sklepie internetowym takie tarcze hamulcowe:[hide] https://sapart.pl/czesci/df2651-trw-tarcza-hamulcowa,11-DF2651-0161-00082--DF2651.aspx[/hide]. Według mnie oferta tego sprzedawcy powinna przypaść do gustu każdemu, komu zależy dobrej jakości w przystępnej cenie.

Nie linkujemy Panowie bo będą nagrdy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat w kwestii zakupów w sklepach internetowych to ja także jestem ich dużym zwolennikiem, uważam ze to znakomita opcja na to aby zaoszczędzić, a do tego zawsze mamy szeroki asortyment, to zdecydowany plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi