Skocz do zawartości
krysis

przebieg samochodu 200-270tys z LPG-silnik zajechany czy nie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie, otóż zamierzam kupić autko do 2500zł z LPG. Ale większość aut(np.Golf III, Passat do generacji B4) ma przebieg właśnie w granicach mniej więcej 210-270 tys a niektóre nawet więcej. To takim samochodem warto się interesować czy silnik może być już zajeżdżony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam vectre z przebiegiem 275tys km, od 13 lat na gazie. Silnik w idealnym stanie. Gaz jest I gen, niedawno musialem regenerowac parownik.

Jak poszukasz to znajdziesz dobry motor, wystarczy zmierzyc kompresje i cisnienie oleju i juz bedzie pogląd w jakim jest stanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Silniki z przełomu lat 80/90 są pancerne. Wylatają pół miliona i jeżdżą nadal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ktoś dbał o silnik to można śmiało stwierdzić że taki silnik z lat 80/90 - przy tych 200tyś. dopiero się dobrze dotarł :P ...

Na pewno unikaj mocno zaolejonych silników... sprzedawca na pewno wtedy powie że to tylko z pod pokrywy leci ale tak to silnik igła... taaa mhmm napewno :P

Nie ma się co oszukiwać - igły za 2,5 koła, nie dostaniesz... ale idzie kupić auto które jeszcze pośmiga i nie będzie przysłowiowym "petem" - ważne żeby na zimnym silniku podczas odpalania nie poleciała niebieska chmura... jak tego nie ma to można sprawdzać dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanie, otóż zamierzam kupić autko do 2500zł z LPG. Ale większość aut(np.Golf III, Passat do generacji B4) ma przebieg właśnie w granicach mniej więcej 210-270 tys a niektóre nawet więcej

Źle podchodzisz do zakupu takiego auta...

Kupując auto do 2500zł pierwsze co robisz oglądając je to zasłaniasz sobie licznik z przebiegiem, żeby się nim nie sugerować. Auto ma być po prostu względnie dobrze utrzymane mechanicznie i wizualnie. Weź na oględziny kogoś kumatego i już, bo widzę, że samemu będzie Ci ciężko cokolwiek kupić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Silniki z lat 80/90 na gazie nie będą miały raczej 200/300 kkm ;-) .

Ja mam właściwie prawie 2007 i 230 kkm najechane na gazie - fakt kolektor dolotowy był wymieniony ale to raczej z powodu jego konstrukcji a nie gazu.

Silnik trzyma się dzielnie a drugi ze 170 kkm rzekłbym wzorowo .

Ale można i trafić inaczej :cry: .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi