Skocz do zawartości
Corsina

Jak skutecznie podniesc komus cisnienie''

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis mimo brzydkiej pogody zaplanowalam zakupy.zostawilam swoje wozidlo na parkingu pod kauflandem.ze wzgl na to ze bylo pusto stanelam blizej glownego wejscia..kiedy beztrosko oddawalam sie wydawaniem kasiory ktos krzywdzil moje malenstwo.... :-x po powrocie okazalo sie ze lewe lusterko jest urwane... :shock::shock: wisialo sobie na przewodach... :shock: rzucilam klamoty i dalej szacowac straty....ufffff okazalo sie ze nie bylo zachaczone autem nie bylo nawet ryski....zostalo wyrwane z zaczepow...wcisnelam je na swoje miejsce i sprawdzilam czy mechanizm reg w srodku dziala.wszystko ok na szczescie... :-/ ktos poprostu przeciskal sie miedzy samochodami i perfidnie zachaczyl dupskiem...gdybym dorwala goscia mialby morde obitą... :-x:-x;-) nauczka na przyszlosc.....parkowac jak najdalej :mrgreen:

[ Dodano: 2012-05-12, 22:30 ]

Malina a jak tam twoje rysy...zalatwilas sprawe??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:-) czekam na lepszą pogodę, ale obiecuję zrobić fotoreportaż z likwidacji rysy. póki co- pasta nie kryje bo rysa za głęboka, lakiernik droga impreza... już zgromadziłam materiały na reperację świnkowego wizerunku :-P

Nie łam się Corsina takimi historiami, może ktoś miał tak wielkie dupsko że se nie wyliczył przestrzeni między autami i ma siniaka po zderzeniu z rzeczywistością, takie życie :roll::*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
może ktoś miał tak wielkie dupsko że se nie wyliczył przestrzeni między autami

Dupsko w okolicach 90 kilo :lol::lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zatem czekamy na twoj fotoreportarz ...moze komus sie przyda.... :-D ja wciaz na etapie poszukiwan.....nic poczciwego nie ma.. :-| zastanawiam sie czy zakupic swiezo sprowadzona tak jak corse czy smiganą w kraju? :-? napewno komisy bede omijac z daleka.... :!:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tiaaaaaaaaaaa....

Jedni mają większego pecha, inni mniejszego...

21464231099616847825.jpg

77911177386176429848.jpg

73079759167247239703.jpg

07664455356253456560.jpg

18099823885303026293.jpg

42302167023718484728.jpg

96871503743251757919.jpg

49587213812544909841.jpg

84259544684354609894.jpg

Auto było igła. Opisywałem je tu: http://forum.samnaprawiam.com/vw-polo-2000-vt1201.htm

Jak widać, do wymiany:

- maska

- prawy błotnik

- oba reflektory (lewy ma urwane dolne zaczepy)

- kierunki (lewy ma złamane dolne piórko)

- zderzak

- grill

- chłodnica

- wiatrak chłodnicy

- przedni pas

- belka zderzaka

- airbag kierowcy

- sensor airbag

- tablica rejestracyjna

Do naprawy:

- lewy przedni błotnik - wgniota

- lewy fartuch nadkola - zagięty do góry

- lewa podłużnica - lekko zagięta do góry ale prosta, od belki zderzaka trochę pomiętolona

Co sie stałosie?

Wujcio jadąc sobie spokojnie wystraszył się zjeżdżającej z wiaduktu ciężarówki i odbił w lewo. Na lewym pasie A4 - wgniotka na lewym błotniku jest pamiątką po niej, Polo się odbiło i poszło w prawo przed ciężarówkę, dobijając do tyłu VW Sharana - sznur aut zatrzymywał się przy wykopkach na pasie ruchu. I zonk.

Sprawa śmieszna: części w używkach wychodzą tyle samo co nówki. Jakościowo może i lepsze, ale wiekowe (12 lat). Postanowiłem więc wyklepać to gówno na nowych gratach.

Kupiłem nowe:

- maska

- błotnik prawy

- przedni pas

- reflektory i kierunki

- chłodnicę

Kupiłem używki:

- pokrywę na silnik (puszka filtra powietrza)

- zderzak

- grill

- wiatrak chłodnicy

- airbag

- sensor

Jak na razie to jestem PRZERAŻONY. W/w części 1750zł :-o Pomijam robociznę, bo blacharz pyknąłby pewnie ze 2-2.5 koła za robotę. No ale jeszcze puszkę akrylu trza będzie kupić na pomalowanie tego... Ale na razie to musi szybko wyjechać na drogę i nie musi wyglądać - tym potem będę się martwił.

Fajnie. *** ojejciujejciu! *** z ciężarówki pojechał. Gość z Audika potwierdził, że faktycznie głąb się zachował tak jakby wpadał na ten pas. Ale nikt nie zapamiętał numeru rejestracyjnego.

I co? I płacimy sami. Autocasco nima. Za*** ojejciujejciu! ***ongo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nic dodac nic ujac....amen..ceny niektorych czesci sa kosmiczne a robocizna w serwisie...albo u pana janka w pseudoserwisie...+lakiernik....???:shock: za ta kase mozna kupic male uzywane wozidlo....!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbym tego badziewia oddał do blacharza, to z przodu na kosztorysie byłaby 5... pytałem znajomego - 5000-5500.

Zabawiłem się w Pana Janka i pseudoserwis:

32621845229860659112.jpg

31529942620576847768.jpg

64507257710063072855.jpg

76458160981902288334.jpg

20457993309817220069.jpg

20326850145598676604.jpg

P.S.

Zamienniki w postaci chińskich części są gówno warte. Z pasowaniem jest spory problem i żeby wogóle jakoś to wyglądało, to z reguły schodzi full czasu u mnie półtorej godziny żeby maska i błotnik jakos leżały.

Swoją drogą: nie wiem jak to ma być bezpieczne, skoro wewnętrzny fartuch wyprostowałem rękami a sam rancik fartucha nadkowla doklepałem młotkiem, a podłużnicę wyprostowałem 2 energicznymi stąpnięciami na solidną rurę o przekroju kwadratowym...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamienniki w postaci chińskich części są gówno warte.

Nie chciałem Ci prawić morałów :P

Ja to czekam na Twój lakier :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie chciałem Ci prawić morałów

Nie chodzi o morały tylko o kasę niestety.

Jego wina, jego kasa na naprawę. Ori maska w używce w stanie igła to 300-350. Ori błotnik igła to 150-200. Chińczyki nówki odpowiednio 268 i 99. Jak policzyć wszystkie części do wymiany, to w sumie uzbiera się lekką ręką 5 stów... I tylko o to chodzi. W sumie już 2 klocki poszły, bo zamówiłem lakier - właśnie jest dobierany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem ciekaw jak to w finale wyjdzie :) ... u mnie szef z zakładu też kiedyś kupił nowe zamienniki do poskładania Golfa IV (klient skasował auto zastępcze -> wymusił pierwszeństwo i wygrzmocił w nowiutki tramwaj z "PESY"... jednym słowem katastrofa, tramwaj był w ruchu zaledwie 4 dni :/ ) ... majster przez 3 godziny rzucał na K, na Ch, na G, itp... zanim to jako tako poskładał ...

A co podnoszenia ciśnienia... parkingi pod marketami to zmora dzisiejszych czasów... mi pod jednym zbili gładkie szkło od soczewek... element nie do dostania, a jak chciałem dorobić to gościu po 3 próbach się poddał bo mu pękały :( ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

konkretna robota...po lakierowaniu nic nie bedzie widac.... :lol::lol: kurcze ale taka slaba konstrukcja ze w rekach da sie prostowac...poprostu lipa.... :cry: obecnie staram sie unikac parkowania pod marketami...a jesli juz to baaardzo daleko na peryferiach... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
obecnie staram sie unikac parkowania pod marketami...a jesli juz to baaardzo daleko na peryferiach... ;-)
- a co, rzadko znajdujesz dwa wolne na raz miejsca? :mrgreen:

:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
taka slaba konstrukcja ze w rekach da sie prostowac...poprostu lipa....

Heh... nie myśl że tylko to gówno jest takie. Każde małe auto takie jest - Corsa, Tigra, Yaris, Seicento, Tico... Taki urok małego auta. Mało pali i słabo chroni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Malinko poprostu unikam tzw niedzielnych kierowcow' ;-) lubie tez miec komplet lusterek w aucie :lol::lol:

[ Dodano: 2012-05-27, 21:27 ]

taka slaba konstrukcja ze w rekach da sie prostowac...poprostu lipa....

Heh... nie myśl że tylko to gówno jest takie. Każde małe auto takie jest - Corsa, Tigra, Yaris, Seicento, Tico... Taki urok małego auta. Mało pali i słabo chroni.

wiem wiem ,,,ten temat byl juz przerabiany... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
debilizmu na drodze nie brakuje nigdzie....szkoda autka ale dobrze ze winny nie spierdzielil...mozna wyszarpac kase.. :-|

Niby tak, aczkolwiek może nie starczyć na przywrócenie jej do ruchu :( ... a naprawdę szkoda tej Viki...

Na drodze zawsze znajdzie się jakiś osobnik twierdzący że skoro na komputerze w need for speed`a mu świetnie idzie to pewnie na ulicy też będzie dobrze... a potem z własnej głupoty kasuje komuś samochód lub nie daj boże "zabiera" jakąś niewinną osobę :( ...

Zgaduję że tą octavią jechał jakiś pieprz.... akwizytor... noż kur... jak widzę takich na ulicy i co odpier.... to aż mnie ponosi... ciska się taki pasem wyłączeniowym, potem pod prąd byle być o to jedno auto w kolumnie dalej... a potem znajdują go w rowie :-| takich idio... to nawet nie żal... sam najchętniej bym do takich strzelał bez ostrzeżenia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zgaduję że tą octavią jechał jakiś pieprz.... akwizytor... noż kur... jak widzę takich na ulicy i co odpier....

No nie do końca.. OCTAVKA jechał jakiś dzieciuch... max 19 lat, tatuś za chwilkę przyjechał jakimś "mietkiem" nawet nie wiem co to za model był.... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

napewno chcial przyswirowac....polatal troche autkiem i wydawalo mu sie ze juz jest zawodowcem'' :-/ prawie kazdy malolat tak konczy...tatus wyklepie samochodzik i bedzie git.... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi