Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Witam chciałam się dowiedzieć jaka była przyczyna? Ponieważ mam Peugeota 307 hdi silnik1.6 2006r. I dokładnie mam tak samo przy dłuższych postajach w pracy na 8h auto odpale i 10s pochodzi i sam się wyłącza za 4 razem dopiero odpale i mogłe normalnie jechać.
 3. lepiej uważać z takimi środkami i używać ich zgodnie z przeznaczeniem
 4. Ostatni tydzień
 5. Witam Panowie Zabrałem się za przekładkę radia w Audi a4 b7. Wbudowane jest to audi concert ale muszę przełożyc na rns-d Audi Navigation Plus i teraz pytanie czego będę potrzebował. Wiem że różnią się z tyłu wejściami i na pewno będą potrzebne jakieś inne kostki tylko jakie. No i oczywiście jak to jest z montażem . Pozdrawiam
 6. no u mnie niestety samo nie chce się naprawić
 7. Dobra, to wrzucam kolejną sytuację do analizy - choć tutaj sprawa wydaje się bardzo prosta, ale nie dla wszystkich kierowców. Dla lepszego zobrazowania sytuacji wrzucam link do mapy google https://www.google.com/maps/@53.4026605,14.5016476,3a,75y,25.9h,93.77t/data=!3m6!1e1!3m4!1s_imMwEJqzPNHcLtEQ-Dg5g!2e0!7i13312!8i6656 Jak można zauważyć Rondo jest 3 pasowe, natomiast każdy wjazd na rondo ma po 2 pasy. Sytuacja następująca: Pojazd A z lewego pasa wjeżdża na środkowy pas ronda, podobny zamiar miał pojazd B z prawego pasa, dochodzi do kolizji. Każdy kierowca uparcie pozostaje przy swoim pierwszeństwie, zwłaszcza pojazd A więc by wyjaśnić spór przyjeżdżają na miejsce zdarzenia panowie z drogówki i wskazują winnego pojazdem ... No właśnie, czekam na Waszą opinie, kto jest winnym w w/w zdarzeniu drogowym
 8. Wcześniejsza
 9. A więc tak: Dotyczy skrzyżowania z linku w 1 poście Jeśli chodzi o 26 Kwietnia, tam zawracający mają pierwszeństwo nad Twardowskiego, gdyż jadą drogą z pierwszeństwem i wykonują manewr zawracania a nie włączania się do ruchu.
 10. Ale holcu pisał że mercedes stoi na ,,ustąp pierwszeństwa ,, a nie że wjechał jak jest na zdjęciu. Więc mercedes ma ustąpić pierwszeństwa tym co jadą 26 kwietnia . Więc jeżeli widzi że ktoś tą ulicą jedzie to ma ustąpić. W tym czasie ty wjeżdżasz zaraz za tym autem i wtedy ty znajdujesz się na ,,głównej ,, a mercedes ma ci ustąpić zgodnie ze znakiem. Jeżeli nastąpi sytuacja że ty wjeżdżasz w tą przecinkę a mercedes stał na ,,ustap,, to przecież może przejechać skrzyżowanie jak widać na ujęciu bo ty zanim dojedziesz do głównej, to on już znajduje się na przecince. Taki przejazd to w sumie 3-4 sekund.
 11. Twierdziałem w poprzednim poście że skrzyżowanie jest źle oznakowane, starczy namalować ciągła linie i każdy wjeżdża na swój pas potem już jadą jak chcą
 12. Tak, na upartego, bo jeszcze jest przepis, że ma być 20m drogi twardej aby można ja było uznać za drogę.. Tu nie ma niestety idealnego rozwiązania, źle jest sformułowany przepis.. A propos Hmmm, nie po to znaki mają różne "głupie" kształty, żeby się kierujący tak tłumaczył. Poza tym, jeśli jest to droga dwukierunkowa, to powinien na wlocie stać znak SZ, jedynie, że jest jednokierunkowa to nie będzie stał - jest źle narysowany schemat. Albo powinien znak stać przy samym skrzyzowaniu, albo kilkanascie metrów przed.. Akurat to pytanie jest z serii "narysuje byle co a wy sie martwcie". Wszystkim tym filmikom bym nie wierzył - wiele takich domorosłych produkcji juz prostowałem..
 13. W wersji bez klimatyzacji pewnie będzie brakowało mocowania sprężarki i znając życzcie będzie ją można przykręcić
 14. Mamy tam drogę dwupasmową więc każdy wjeżdża na swój pas więc jeśli tam się spotkają dwa pojazdy to albo są winni wspólnie albo jest winny ten co zmienia pas ruchu i moim zdaniem starczyło by tam zrobić parę metrów ciągłej linii tak od skrzyżowania w stronę przejścia i problem był by rozwiązany.
 15. Tak na upartego to pojazd nr 1 przekraczając znak strefy zamieszkałej już znajduje się na drodze ze skrzyżowaniem równorzędnym.
 16. Tak oni nie wiedzą ale wiedzieć o tym powinien ten co wyjeżdża ze strefy. Ludzie nawet zapominają co oznacza zasada prawej ręki. Niejednkrotnie pokazuję delikwentom w pewnym miejscu u mnie że ma pierwszeństwo bo przecież jest po mojej prawej stronie a on stoi i nie wie o co chodzi. Ogólnie mamy problem z komunikacją , zrozumieniem i dogadaniem się. To prawda moim zdaniem też , że powinno być oznakowane inaczej. Niestety jak kiedyś czytałem to audyt drogowych oznakowań wykazał że wiele skrzyżowań jest źle oznakowanych.
 17. I policja miała rację. Mercedes miał na pasie kierunek jazdy w lewo. Więc według mnie ustępuje pierwszeństwa temu co jedzie ulicą 26 kwietnia oraz temu z przecinki
 18. A kwestia mocowania sprężarki klimatyzacji ?
 19. OK ale pojazd numer 2 i 3 nie wie że tam jest strefa zamieszkania, oni ze swojej pozycji nie widzą co tam jest za znak, moim zdaniem skrzyżowanie równorzędne to równorzędne a skoro już ktoś musi ustąpić jako pierwszy mimo swojej prawej strony wolnej to te skrzyżowanie powinno być inaczej oznakowane.
 20. Dobra, identyczna sytuacja na innej ważnej arterii miasta: https://www.google.com/maps/place/26+Kwietnia+%26+Kazimierza+Twardowskiego,+70-001+Szczecin/@53.428475,14.5250137,3a,75y,11.35h,71.22t/data=!3m6!1e1!3m4!1stp0UPi1fXMWf5Llz1YLhvA!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x47aa09300f42d96b:0xaaf41afce968f71c!8m2!3d53.428348!4d14.5249731 Przyjmijmy, że srebrny mercedes stoi chwile wcześniej na ustąp pierwszeństwa a my mamy ochotę skręcić w lewo (zawrócić z ul. 26 Kwietnia, bo można) - tu bardzo często dochodzi do kolizji, nie wiem czy wszystkie interpretowane są z automatu tak samo, ale kiedyś znajomy mi opowiadał, że jego znajomy zawracał i uderzył w niego pojazd będący na miejscu srebrnego mercedesa - oczywiście każdy uważał, że jest nie winny. Przyjechała policja, stwierdziła, że winny był kierowca znajdujący się na miejscu mercedesa srebrnego.
 21. Stoi na ustąp ok. Ale zapominamy o jednej rzeczy. Skręcając w lewo kolega jedzie na lewy pas drogi DK10. A Caddy wyjeżdżając z ustąp trzyma się prawego pasa. Więc? W sumie mają jazdę bezkolizyjną . Caddy ma ustąp dla jadącego DK10 prawym pasem. A co ma do tego lewy pas? Przecież nie będzie Caddy czekał na to aż wszystkie pasy się opróżnią?
 22. Moim zdaniem masz, ponieważ znajdujesz się na drodze głównej. Mylić może bardzo szeroki pas zieleni, jednak wchodzi on w skład drogi głównej i pełni niejako rolę linii ciągłej. Gdyby w tym miejscu nie było pasa zieleni, a miejsce do zawracania wyznaczone przez linie, to co... dalej Caddy miałby pierwszeństwo skoro stoi mu "ustąp" a Ty ZNAJDUJESZ SIĘ na drodze głównej?
 23. Wyjeżdżając ze strefy zamieszkania to włączanie się do ruchu Więc kolejność 3 , 2 , 1
 24. Hej Bardzo proszę Was o zdanie, bo kontrowersji wśród sąsiadów pełno. Czy będąc na wysepce już na tym skrzyżowaniu: https://www.google.pl/maps/@53.4219387,14.5377999,3a,17.9y,18.32h,85.5t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXGpA9qA2_PQHrBI4_ZHRZA!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl skręcając w lewo mam pierwszeństwo nad pomarańczowym Caddy ? Zaznaczam, że on ma sygnalizację poziomą ustąp pierwszeństwa
 25. No widzisz, a obejrzyj filmik instruktorski z You Tube, który jest w 1 poście
 26. Jeśli jest to skrzyżowanie równorzędne to zdecydowanie pojazd numer 1 jedzie pierwszy
 27. Hej Postawili u nas na osiedlu znak strefa zamieszkania. Skrzyżowania na osiedlu są z reguły skrzyżowaniami dróg równorzędnych, nie ma na nich znaków pierwszeństwa, nakazu ustąpienia pierwszeństwa etc. Jest jedno skrzyżowanie w kształcie litery T z drogą kończącą strefę zamieszkania. I ot rodzi to problem wielu mieszkańców i konsternacje osób będących na skrzyżowaniu. Sytuacja podobna do tej, nie ma tylko drogi na którym znajduje się pojazd 2. Na internecie znalazłem jednak 2 interpretacje. Czy według Was 3 ma pierwszeństwo nad 1 ?
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
Partnerem serwisu: Karty Plastikowe && Karty Plastikowe
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum akceptujesz Warunki użytkowania forum Warunki użytkowania.