Napraw Sam Swoje Auto Strona główna Home | Kontakt | RSS | Statystyki | Profil | OPEL
Zaloguj się:

Automatyczne logowanie:

Wyróżnij się, zobacz co Ci daje rejestracja na naszym forum 

Zalety Rejestracji ?

1. Rejestrując się na forum masz gwarancję , że opisany przez Ciebie problem nie pozostanie bez odpowiedzi.

2. Rejestracja i korzystanie z pełnych zasobów serwisu jest darmowa a Użytkownik nie ponosi żadnych opłat

3. Opisując, swój problem z samochodem możesz zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze na podobną diagnozę w serwisach motoryzacyjnych

4. Masz szansę porównać zdiagnozowaną przez nas usterkę z diagnozą pochodzšcš z warsztatu motoryzacyjnego

5. Dajemy Ci do dyspozycji wiedzę naszych Ekspertów motoryzacyjnych całkowicie bezpłatnie

Nie zwlekaj zarejestruj się i korzystaj z naszych zasobów - Kliknij Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ArKos
2010-09-19, 23:45
Autor Wiadomość
Bartas Sam Naprawiam Audi
Junior Admin
Junior Admin

Marka: Opel
Model: Kadett E caravan
Oznaczenie silnika (symbol): c20ne
Paliwo: PB
Wysłany: 2010-05-09, 13:51   [wentylacja] Montaż filtra kabinowego Daewoo Lanos

Postanowiłem zainstalować coś czego w Lanosie brakuje - filtr kabinowy. Jak się okazało, kupienie go to nie jedyny problem, a raczej początek problemów.

Wyglądało to mniej więcej tak:

1. Rozbieramy podszybie.

a) Na pierwszy ogień wycieraczki:

O i nie ma wycieraczek:

b) Wszystkie wkręty w podszybiu trzeba wykręcić. Moje dwa nie chciały współpracować więc zostały wyciągnięte.

Tak to wygląda bez podszybia:

I w tym momencie po spojrzeniu od góry w te dziury nasunęło się pytania: "Gdzie do diabła wsadzić ten filtr?". A sam filterek wygląda tak:

Niestety rzeczywistość szybko odpowiedziała na to pytanie. Wystarczyło spojrzeć w lewą dziurę, a widok mnie przeraził:

O tak. To jest miejsce na filtr. Cała operacja odbywała się po omacku. Wykonywałem ją (jako, że jestem wysoki) przeciągnięty przez całą szerokość komory silnika. Miejsca tam tyle, że ledwo co udało się wsadzić rękę z filtrem a manewrowaniem nim to istny koszmar i katorga dla dłoni oraz przedramienia. Jako, że żadna moja naprawa tego auta nie może się odbyć bez strat w ludziach, mam całą rękę obdartą.

Sam filtr wkładamy w tej pozycji:

I cała operacja zakończyła się sukcesem. Mało widać, ale da się zobaczyć białe coś co jest właśnie filtrem. Z nim samym przy wkładaniu nie można się cackać. Trzeba użyć trochę siły by ciasno wszedł na swoje miejsce:

2. Zabieramy się za składanie.

a) Zakładamy z powrotem plastik który ma prawdopodobnie kierunkować wodę spływającą na podszybie:

b) Montujemy podszybie. W celu ułatwienie warto zdjąć tą uszczelkę którą i ja zdjąłem. Kawałki podszybia wkładamy zaczynając od dołu, by nie ściągać uszczelki z szyby:

c) Zakładamy uszczelkę:

d) Na końcu instalujemy wycieraczki (moje przeszły szybkie malowanie). Ja jeszcze zapobiegawczo na wieloklin psiknąłem smaru miedziowego:

Cieszymy się powietrzem bez pyłków i kawałków roślin (ewentualnie: styropianu, sadzy i czego tam jeszcze dusza zapragnie).

Koszt? Filtr 35 zł + przesyłka.

Czas? Jakaś godzina.

Autor: Figur

Źródło: http://daewooforum.pl

Linki sponsorowane
Naczelny Wódz :)

Auto : Sam Naprawiam
Dopisz komentarz do postu Wysłany: 2010-06-29, 22:35   

Opel Corsa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi