Napraw Sam Swoje Auto Home | Redakcja | Kontakt | RSS | Statystyki | Grupy |
Zaloguj się:



Automatyczne logowanie:

 Wyróżnij się, zobacz co Ci daje rejestracja na naszym forum 

Zarejestruj się na forumi szczegółowo opisz problem z Twoim samochodem. Nasi Eksperci udzielą Ci bezpłatnych porad jak skutecznie dokonać naprawy.

Zalety Rejestracji ?

1. Rejestrując się na forum masz gwarancję , że opisany przez Ciebie problem nie pozostanie bez odpowiedzi.

2. Rejestracja i korzystanie z pełnych zasobów serwisu jest darmowa a Użytkownik nie ponosi żadnych opłat

3. Opisując, swój problem z samochodem możesz zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze na podobną diagnozę w serwisach motoryzacyjnych

4. Masz szansę porównać zdiagnozowaną przez nas usterkę z diagnozą pochodzšcš z warsztatu motoryzacyjnego

5. Dajemy Ci do dyspozycji wiedzę naszych Ekspertów motoryzacyjnych całkowicie bezpłatnie

6. Po rejestracji na forum masz dostęp do forum bez reklam

Nie zwlekaj zarejestruj się i korzystaj z naszych zasobów - Kliknij Tutaj



Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
jasium400 Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz


Marka: Opel
Model: Astra GSI
Oznaczenie silnika (symbol): 2.0 8v
Paliwo: LPG+PB
Wiek: 25
Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-09-01, 20:10   Skrzynia f16 jaki to model

Witam wszystkich.

Mój problem polega na tym że po 260tysiącach zaczyna padać skrzynia w mojej gsi z silnikiem c20ne. Chciałbym ją wymienić na skrzynię z takimi samymi przełożeniami a dowiedziałem się z postów ArKosa że są dwa rodzaje tych skrzyń f16cr i f16wr. Obok dekielka piątego biegu znalazłam numer taki oto: I00731 0291 C355 a na dekielku piątki naklejkę z kodem kreskowym a pod nim dwie litery NL. W związku z tym moje pytanie brzmi czy to C355 oznacza skrzynkę f16cr z przełożeniem głównym 3,55 czy się mylę?

Chciałem jeszcze zapytać czy ktoś ma może jakieś namiary na sklep z łożyskami do tej skrzynki? Głównie potrzebuje łożyska i bez problemu zregenerował bym sobie sam tą skrzynię bo wiem na czym jeździłem i wiem że ta skrzynia jest pewna a nie chciałbym kupować jakieś używki nie wiadomo z czym w środku. Na allegro takie f16 można dorwać już za 100zł niby 100% sprawne i chciałbym porównać co się bardziej opłaca czy regeneracja czy wymiana.

Pozdrawiam
 
 
Pani Reklama
Naczelny Wódz :)



Auto : Sam Naprawiam
Pomógł: 21 razy
Wiek: 21
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 120
Skąd: Forum
Dopisz komentarz do postu Wysłany: 2010-06-29, 22:35   

Opel Corsa
ArKos Sam Naprawiam Audi
Administrator
Szef wszystkich szefów



Marka: Ałudi :)
Model: A6 C5
Oznaczenie silnika (symbol): AEB
Paliwo: LPG+PB
Zaproszone osoby: 41
Pomógł: 279 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 4716
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2010-09-01, 20:45   

jasium400 napisał/a:
po 260tysiącach zaczyna padać skrzynia

z pewnością jest to więcej niż 260 tyś ;)

jasium400 napisał/a:
Obok dekielka piątego biegu znalazłam numer taki oto: I00731 0291 C355

z oznaczenia ważne jest ostatnie oznaczenie czyli C355
mówi ono o tym, że jest to skrzynia krótka (CR) bo jest litera C
długie skrzynie czyli WR miały w tym miejscu W
355 to oznaczenie przekładni głównej, czyli przełozenie główne wynosi 3,55
generalnie jest to krótka skrzynia, ale nie najkrótsza

jasium400 napisał/a:
czy to C355 oznacza skrzynkę f16cr z przełożeniem głównym 3,55 czy się mylę?

nie, nie mylisz się i masz racje :ok:

jasium400 napisał/a:
czy ktoś ma może jakieś namiary na sklep z łożyskami do tej skrzynki?

naprawa jest nieopłacalna
wyniesie więcej niz zakup drugiej skrzyni na której pojeździsz chociażby rok, żeby znowu wymienic
uzywka F16 jest do dostania już za 80zł :)
same łożyska (komplet) + uszczelki i uszczelniacze (bo siłą rzeczy trzeba je wymienić jak sie rozbierze skrzynię) może kosztować w okolicy 180-200zł
moim zdaniem nie warto

moja sugestia
jesli auto służy ci do normalnej jazdy, czyli typowe wozidełko, to pomysl o WR-ce
taka WR 4,17 to spora oszczędność paliwa, na pewno odczujesz różnicę
jesli z kolei lubisz poganiać trochę albo jakieś ściganki od czasu do czasu, to pomyśl o skrzyni z daewoo lanos/nexia czyli D16
dorwanie tej skrzyni z przełożeniem 4,17 to niesamowity kop i zobaczysz, na co naprawdę stać 8v
bedziesz wajchował bardzo czesto, nie dasz rady polecieć więcej niż 190km/h ale wygar auto bedzie miało nielichy
pomiedzy tymi opcjami jakie wymieniłem jest kompromis w postaci takiej właśnie CR 3,55 - w miarę przyspieszenie, w miarę ekonomia

D16 nową widziałem na jednym z for za 450zł... NÓWKA nieuzywana
_________________
Nie pomagam na PW, gg, mail ani telefon - nie pełnię dyżuru 24/24 na zasadzie "hotline". Napisz temat na forum, jeśli chcesz uzyskać pomoc.
PW i EMAIL służy do informowania o ewentualnych problemach technicznych forum i anomalii w jego działaniu.
Jeśli od kogoś uzyskałeś pomoc w rozwiązaniu problemu, kliknij "POMÓGŁ" i podziękuj w ten sposób.
 
 
Pani Reklama
Naczelny Wódz :)



Auto : Sam Naprawiam
Pomógł: 21 razy
Wiek: 21
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 120
Skąd: Forum
Dopisz komentarz do postu Wysłany: 2010-06-29, 22:35

Opel Corsa
jasium400 Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz


Marka: Opel
Model: Astra GSI
Oznaczenie silnika (symbol): 2.0 8v
Paliwo: LPG+PB
Wiek: 25
Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-09-01, 22:20   

Dzięki ArKos wiedziałem że nie zawiedziesz ;-)

Ostatnio często jeżdżę po autostradach więc mam dylemat czy założyć skrzynię krótką czy długą. Z jednej strony jak na dłuższe trasy to wypadało by zalożyć skrzynię WR a z drugiej strony to lubię też pogonić maszynkę albo zostawić w tyle na światłach jakiegoś cwaniaczka ;-) Chyba jednak w tej sytuacji zostawię skrzynkę z takim przełożeniem jakie mam bo to najlepszy kompromis będzie.

W przyszłości zamierzam kupić jeszcze jedno gsi z tym silniczkiem więc pewne jest że włożę tą D16 z daewoo którą polecił ArKos bo słyszałem już wcześniej opinie że na niej c20ne zbiera się całkiem elegancko.

Jeszcze raz dzięki ArKos. Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-10-16, 15:37 ]
Witam.
Mam pytanko dotyczące skrzyni f20, czy podejdzie ona zamiast skrzyni f16? Chodzi mi o sprzęgło i przeguby czy nie trzeba będzie zmieniać ich tak żeby pasowały pod f20. Jeszcze jedno pytanie przy okazji, czy w przyszłości jakbym chciał zmieniać sprzęgło przy f20 to będzie możliwość wymiany bez ściągania skrzyni tak jak w f16 czy przy f20 trzeba ściągnąć skrzynkę?
 
 
Pani Reklama
Naczelny Wódz :)



Auto : Sam Naprawiam
Pomógł: 21 razy
Wiek: 21
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 120
Skąd: Forum
Dopisz komentarz do postu Wysłany: 2010-06-29, 22:35

Opel Corsa
maliniak123 Sam Naprawiam Audi
Średnio Zaawansowany


Marka: Opel
Model: Kadett Gsi
Oznaczenie silnika (symbol): c20ne
Paliwo: LPG+PB
Pomógł: 4 razy
Wiek: 23
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 83
Skąd: Radom/Zwoleń/Okolice
Wysłany: 2011-09-21, 01:29   

jasium400 napisał/a:
Mam pytanko dotyczące skrzyni f20, czy podejdzie ona zamiast skrzyni f16?
tak podejdzie

jasium400 napisał/a:
Chodzi mi o sprzęgło i przeguby czy nie trzeba będzie zmieniać ich tak żeby pasowały pod f20.
nie trzeba wszystko p&p


jasium400 napisał/a:
Jeszcze jedno pytanie przy okazji, czy w przyszłości jakbym chciał zmieniać sprzęgło przy f20 to będzie możliwość wymiany bez ściągania skrzyni tak jak w f16 czy przy f20 trzeba ściągnąć skrzynkę?
Nie jestem pewien ale xe w którym seryjnie była montowana F20 miało garnkowe koło zamachowe a tam już się nie wymieni sprzęgła bez rozdzielania silnika ze skrzynią, były xe z płaskim kołem zamachowym ale czy miały skrzynie z dekielkiem rewizyjnym ?? Ogólnie żeby wymienić sprzęgło bez rozdzielania silnika ze skrzynią to skrzynia musi mieć dekielek rewizyjny przykręcany na 2 śrubki od dołu skrzyni a silnik płaskie koło zamachowe
 
 
ArKos Sam Naprawiam Audi
Administrator
Szef wszystkich szefów



Marka: Ałudi :)
Model: A6 C5
Oznaczenie silnika (symbol): AEB
Paliwo: LPG+PB
Zaproszone osoby: 41
Pomógł: 279 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 4716
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-09-21, 06:59   

maliniak123 napisał/a:
xe w którym seryjnie była montowana F20 miało garnkowe koło zamachowe

Były też z płaskim. Żaden problem przełożyć sprzęgło z F16 do F20.
A otwór rewizyjny posiada - mam 2 skrzynie F20 i obie mają.
_________________
Nie pomagam na PW, gg, mail ani telefon - nie pełnię dyżuru 24/24 na zasadzie "hotline". Napisz temat na forum, jeśli chcesz uzyskać pomoc.
PW i EMAIL służy do informowania o ewentualnych problemach technicznych forum i anomalii w jego działaniu.
Jeśli od kogoś uzyskałeś pomoc w rozwiązaniu problemu, kliknij "POMÓGŁ" i podziękuj w ten sposób.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Jak zakładać tematy i w jaki sposób postępować
ArKos Poradniki Sam Naprawiam 0 2010-02-24, 19:28
ArKos
Brak nowych postów T4 VW, model mocny, szybki i dynamiczny w trasie ?
yovich Jakie auto kupić? 6 2011-09-21, 07:06
ArKos
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wymiana filtra gazu model VALTEK NO 01
fotoporadnik
prezesik25 Ogólne 0 2012-01-05, 23:29
prezesik25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [skrzynia biegów] Automatyczna skrzynia biegów - w pigułce
ArKos Opel 0 2010-02-23, 19:54
ArKos


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
części samochodowe
zlewozmywaki Meble Kuchenne

Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 21