Napraw Sam Swoje Auto Strona główna Home | Redakcja | Kontakt | RSS | Statystyki | OPEL
Zaloguj się:

Automatyczne logowanie:

Wyróżnij się, zobacz co Ci daje rejestracja na naszym forum 

Zalety Rejestracji ?

1. Rejestrując się na forum masz gwarancję , że opisany przez Ciebie problem nie pozostanie bez odpowiedzi.

2. Rejestracja i korzystanie z pełnych zasobów serwisu jest darmowa a Użytkownik nie ponosi żadnych opłat

3. Opisując, swój problem z samochodem możesz zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze na podobną diagnozę w serwisach motoryzacyjnych

4. Masz szansę porównać zdiagnozowaną przez nas usterkę z diagnozą pochodzšcš z warsztatu motoryzacyjnego

5. Dajemy Ci do dyspozycji wiedzę naszych Ekspertów motoryzacyjnych całkowicie bezpłatnie

Nie zwlekaj zarejestruj się i korzystaj z naszych zasobów - Kliknij Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ArKos
2012-01-06, 08:25
Autor Wiadomość
prezesik25 Sam Naprawiam Audi
Zasłużony
VAG grupa

Marka: Volkswagen
Model: golf 3 i fiat stilo 5D
Oznaczenie silnika (symbol): 1.4 ABD i 1.9 JTD
Paliwo: LPG+PB
Zaproszone osoby: 100
Wysłany: 2012-01-05, 23:26   [silnik benzyna] czyszczenie odmy VW 1.3, 1.4, 1.6

Witam wszystkich.

Przedstawiam fotoporadnik czyszczenia odmy w silnikach VW. Dotyczy m. in. silników Golf 2 ( 1.3 NZ, MH ), Golf 3 ( 1.4 ABD, 1.6 ABU )., podobnie w Polo i Seacie z tymi silnikami.

Z uwagi, że sporo jeżdżę i już 3 lata nie czyściłem odmy postanowiłem zajrzeć "co tam słychać".

Potrzebne klucze:
- płaski lub nasadowy klucz nr 10
- imbus nr 5
- śrubokręt plaski/krzyżak

- zaczynamy od zdjęcia pokrywy filtra powietrza ( u mnie jest jeszcze tzw. "UFO" )

- odkręcamy trzy nakrętki ( oryginalnie ), ja kiedyś wstawiłem śrubki - klucz nr 10

- aby zdjąć obudowę filtra powietrza trzeba odłączyć przewód doprowadzający ciepłe powietrze z kolektora wydechowego

- odłączamy gumowy wąż odmy oraz cienki przewód podciśnieniowy sterujący klapką powietrza ciepłe/zimne

- po zdjęciu obudowy filtra mamy większy dostęp do tylnej części silnika

- zaglądamy do węża odmy i ukazuje nam się piękny widok "masła", które zamarza zimą, stąd wywalony olej przez bagnet, czy któryś z uszczelniaczy

- do odmy dołączony jest też cienki przewód gumowy odpowietrzający przestrzeń z pokrywy zaworów

- odłączyłem także przewód doprowadzający gaz do wtrysku, bo mi przeszkadzał

- separator oleju ( odma ) przykręcony jest z tyłu silnika na dwie śrubki imbusowe ( klucz imbusowy nr 5 )

- i nasz imbusik potrzebny do odkręcenia odmy

- po wyjęciu odmy mamy taki widok

- odłączyłem gumowe węże od separatora oleju i wyczyściłem je wkładając stalowy drut przymocowując na końcu jego gąbkę. Po przeciągnięciu drutu z gąbką oczyści nam przewód z zalegającej zawiesiny "masła"

- sam plastikowy separator płuczemy benzynką ekstrakcyjną. Wlewamy ok. 50-100 ml, zakrywamy ręką wyloty i robimy "szejkera", następnie wylewamy. Czynność powtarzamy 2-3 razy aż do całkowitego wypłukania separatora z "masła".
Tak wygląda separator po wypłukaniu

- czyścimy miejsce separatora w bloku silnika z zalegającego oleju

- następnie przykręcamy do separatora gumowe węże i całość przykręcamy do bloku silnika

- przy okazji zmieniamy filtr powietrza

Wszystko skręcamy.

Powodzenia!

Linki sponsorowane
Naczelny Wódz :)

Auto : Sam Naprawiam
Dopisz komentarz do postu Wysłany: 2010-06-29, 22:35   

Opel Corsa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi