Napraw Sam Swoje Auto Strona główna Home | Kontakt | RSS | Statystyki | Profil | OPEL
Zaloguj się:

Automatyczne logowanie:

Wyróżnij się, zobacz co Ci daje rejestracja na naszym forum 

Zalety Rejestracji ?

1. Rejestrując się na forum masz gwarancję , że opisany przez Ciebie problem nie pozostanie bez odpowiedzi.

2. Rejestracja i korzystanie z pełnych zasobów serwisu jest darmowa a Użytkownik nie ponosi żadnych opłat

3. Opisując, swój problem z samochodem możesz zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze na podobną diagnozę w serwisach motoryzacyjnych

4. Masz szansę porównać zdiagnozowaną przez nas usterkę z diagnozą pochodzšcš z warsztatu motoryzacyjnego

5. Dajemy Ci do dyspozycji wiedzę naszych Ekspertów motoryzacyjnych całkowicie bezpłatnie

Nie zwlekaj zarejestruj się i korzystaj z naszych zasobów - Kliknij Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
florek Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz

Marka: pontiac
Model: trans sport
Oznaczenie silnika (symbol): 3,1
Paliwo: LPG+PB
Wysłany: 2011-02-10, 21:44   pontiac trans sport 3,1z91r.

witam serdecznie jestem laikiem i mam kłopot . a mianowicie bardzo wolno przeżuca biegi ale bardzo płynnie auto rozpędza się z prędkością taczki .wysokie obroty nawet na ciepłym silniku około 1250obrotów stojąc na światłach a na postoju 1500 .kupiłem go niedawno miał odłączoną niebieską wtyczkę od skrzyni podobno od elektrozaworu ale jak podłączyłem spowrotem to nic się nie zmieniło świetne auto ale teraz osiągi to tragedia wielkie obroty i zużyci paliwa koszmar tak się nie da jechać. moje wrażenie jest takie jakby sprzęgło się ślizgało i kick daun nie spinał proszę o rade dodam że olej malinka pozdrawiam i pomocy

Linki sponsorowane
Naczelny Wódz :)

Auto : Sam Naprawiam
Dopisz komentarz do postu Wysłany: 2010-06-29, 22:35   

Opel Corsa
ArKos Sam Naprawiam Audi
Administrator
Ju tokin tu mi madafaka?

Marka: Opel/Opel
Model: AstraG/Calibra
Oznaczenie silnika (symbol): X20XEV
Paliwo: PB
Zaproszone osoby: 41
Wysłany: 2011-02-10, 21:47   

Może być padnięta skrzynia. Nie chcę robić za proroka, ale jeśli olej świeży, to ktoś wcześniej wymieniał, bo skrzynia zaczynała świrować. No i ta odłączona wtyczka - to nie wróży dobrze.

Opel Calibra Cliff Motorsport Edition 0531 - 1997 2.0 16V -> swap 3.0V6
Opel Astra G Caravan Elegance - 1998 2.0 16V

Nowicjusz

Wysłany: 2011-02-10, 22:13   

podobno ta wtyczka jest od jakiegoś nad biegu poprzedni właściciel dzwonił o poradę do gościa z warszawy jakiś laser czy coś podobno guru od automatów mówił że czujnik tcc do zmiany ale nie wiem co on robi

Grzes997 Sam Naprawiam Audi
Administrator
jupikajej madafaka

Marka: Opel
Model: Zafira
Oznaczenie silnika (symbol): Z16XE
Wysłany: 2011-02-11, 06:34   

Czujnik TCC - Torque converter lock-up clutch not engaging, minimal operating pressure z tłumaczenia ma coś wspólnego ze sprzęgłem więc może być to ten element, druga rzecz niepokoją mnie te duże obroty biegu jałowego może być uszkodzony czujnik temperatury cieczy chłodzącej, skrzynia też korzysta z jego danych poprzez ECU. moim zdaniem warto zainwestować parę złoty i podpiąć się do komputera sprawdzić czy nie ma jakiś błędów i zaobserwować pracę on line.

http://microsat.pl - sklep internetowy - dekodery DVB-T, anteny, elektroniczne papierosy, akcesoria

Nowicjusz

Wysłany: 2011-02-11, 12:52   

na różnych forach opisóją możliwość regulacji skrzyni czy w pontiac też można regulować

kurczak Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz

Marka: Pontiac
Model: Trans Am
Oznaczenie silnika (symbol): W72
Wysłany: 2011-09-29, 21:38   

Niebieska wtyczka na dzwonie jest od TCC . TCC to nic innego jak sztywne sprzęgniecie silnika ze skrzynią biegów nie jest to nadbieg. W trans sporcie muszą być spełnione 3 warunki żeby się zapiął. 1 - poprawne sygnały z TPS, 2 - temperatura silnika minimum 40C, 3 - musi być zapięty 3 lub 4 (w skrzyni 4 biegowej - silnik 3.8 i 3.4 cm3) bieg. Teraz druga sprawa bo rocznik 91 to początki więc tam nie ma się co skopać. Masz skrzynię 3T40 (występuje tylko przy silniku 3.1 w tym modelu auta) czyli całkowicie hydrauliczną odpada problem elektryki czy elektroniki tej skrzyni. Problem który opisujesz z rozpędzaniem leży tylko i wyłącznie po stronie silnika. W rocznikach 91-93 można zrobić test spinaczowy bez podpinki pod kompa. Gdyby skrzynia była padnięta miałbyś zupełnie inne objawy jej zużycia niż te o których piszesz. Powiedz mi czy w czasie pracy silnika zapala ci się kontrolka symbol silnika lub jak kto woli Service Engine Soon na desce. Zawór TCC lubi się zwieszać lecz nie ma nic wspólnego z pracą na jałowym biegu silnika.

kamil1 Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz

Model: tran sport 3.1 se
Oznaczenie silnika (symbol): se
Wysłany: 2011-12-25, 18:01   

witam , mam mam problem z wentylatorem nie odpala a w rezultacie blokuje skrzynie bo sie grzeje wie moze ktos o halo :-D

maly-1 Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz

Marka: Pontiac
Model: Trans sport
Oznaczenie silnika (symbol): 3.1
Wysłany: 2012-04-03, 15:04   

Witam!
mam problem ze skrzynią biegów straciła całkowicie wsteczny bieg jakiś czas temu jeszcze był ale strasznie słaby...a teraz..umarł na dobre..

Odpowiedz do tematu