Napraw Sam Swoje Auto Strona główna Home | Kontakt | RSS | Statystyki | Profil | OPEL
Zaloguj się:

Automatyczne logowanie:

Wyróżnij się, zobacz co Ci daje rejestracja na naszym forum 

Zalety Rejestracji ?

1. Rejestrując się na forum masz gwarancję , że opisany przez Ciebie problem nie pozostanie bez odpowiedzi.

2. Rejestracja i korzystanie z pełnych zasobów serwisu jest darmowa a Użytkownik nie ponosi żadnych opłat

3. Opisując, swój problem z samochodem możesz zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze na podobną diagnozę w serwisach motoryzacyjnych

4. Masz szansę porównać zdiagnozowaną przez nas usterkę z diagnozą pochodzšcš z warsztatu motoryzacyjnego

5. Dajemy Ci do dyspozycji wiedzę naszych Ekspertów motoryzacyjnych całkowicie bezpłatnie

Nie zwlekaj zarejestruj się i korzystaj z naszych zasobów - Kliknij Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ArKos
2010-09-19, 22:55
Autor Wiadomość
Bartas Sam Naprawiam Audi
Junior Admin
Junior Admin

Marka: Opel
Model: Kadett E caravan
Oznaczenie silnika (symbol): c20ne
Paliwo: PB
Wysłany: 2010-03-30, 17:42   [podwozie] Wymiana tylnych amortyzatorów Toyota Corolla E10

Żeby było taniej postanowiłem wymienić sam. Oddałem swoje stare amortyzatory a w zamian dostałem regenerowane z moją dopłatą oczywiście chyba 200zł. Kupujemy również osłony amortyzatorów aby przedłużyć żywotność tłoczyska 10zł/szt.
Dla informacji wziąłem amortyzatory od nowszej Corolli E11 bo akurat do E10 nie miał i musiałbym czekać na zregenerowanie swoich. Tak czy siak wszystko pasowało jak należy i nawet do końca nie wiem jaka jest różnica między nimi ...
Amortyzatory przed montażem wyczyściłem z resztek rdzy i pomalowałem na czarno.

Odkręcamy dwie śruby od zwrotnicy, łącznik stabilizatora (dobrze jest go spryskać dzień/dwa dni wcześniej WD40 wtedy nie musimy go ucinać tylko odkręcić w cywilizowany sposób), zdejmujemy uchwyt przewodu hamulcowego (jest na takiej kwadratowej wsuwce trzeba to najpierw dobrze wyczyścić żeby było widać). W samochodzie od góry demontujemy plastik osłaniający kolumnę McPherson'a i odkręcamy 3 śruby 10 po czym cały McPherson wychodzi dołem.

Wyjęty McPherson ściskamy specjalnymi ściskami do sprężyn, odkręcamy od góry nakrętkę czopa tłoczyska amortyzatora i ściągamy spręźynę. Na regenerowany amortyzator nasuwamy osłonę amortyzatora i w odwrotnej kolejności spręźynę, skręcamy wszystko do kupy i montujemy do samochodu.

Tak wygląda wymieniony amortyzator. Niektórzy piszą, że na regenerowanych amortyzatorach przejechali nawet 100.000km - ja pisząc ten artykuł zrobiłem na nich już ca. 20/25kkm i jak na razie wszystko gra - skuteczność jest w porządku, samochód po ugięciu i puszczeniu wstaje i zatrzymuje się sztywno za pierwszym wahnięciem.

Autor: Paweł Wiącek

Linki sponsorowane
Naczelny Wódz :)

Auto : Sam Naprawiam
Dopisz komentarz do postu Wysłany: 2010-06-29, 22:35   

Opel Corsa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi