Napraw Sam Swoje Auto Strona główna Home | Kontakt | RSS | Statystyki | Profil | OPEL
Zaloguj się:

Automatyczne logowanie:

Wyróżnij się, zobacz co Ci daje rejestracja na naszym forum 

Zalety Rejestracji ?

1. Rejestrując się na forum masz gwarancję , że opisany przez Ciebie problem nie pozostanie bez odpowiedzi.

2. Rejestracja i korzystanie z pełnych zasobów serwisu jest darmowa a Użytkownik nie ponosi żadnych opłat

3. Opisując, swój problem z samochodem możesz zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze na podobną diagnozę w serwisach motoryzacyjnych

4. Masz szansę porównać zdiagnozowaną przez nas usterkę z diagnozą pochodzšcš z warsztatu motoryzacyjnego

5. Dajemy Ci do dyspozycji wiedzę naszych Ekspertów motoryzacyjnych całkowicie bezpłatnie

Nie zwlekaj zarejestruj się i korzystaj z naszych zasobów - Kliknij Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
sidu30 Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz
gość

Marka: citroen
Model: c5
Oznaczenie silnika (symbol): vfdcrfnc
Paliwo: LPG+PB
  Wysłany: 2011-03-06, 11:55   Pilot centarlnego zamka citroen c5 rok 2001 przestał działac

Witam otórz pojawił się kolejny problem w moim autku pilot centaralnego zamka przestał działać wogóle nie raaguje. Dodam iż bateria ma nie 3v jak powinna mieć lecz 2,89v niewielki spadek więc ją wykluczam. Kodowanie kluczyka również przeprowadziłem niestety brak reakcji. Postanowiłem odłączyć akumulator na chwile mysląc,ze to coś pomoże, niestety bez zmian. Zwyjątkiem tego,ze przez pewien czas pokazywał się komunikat,ze immobilajzer padł, ale to juz załatwiłem. Natomiast wciąż mam problem z tym pilotem i nie wiem co moge jeszcze samemu zrobić bym nie musiał z tym jechac do elektronika lub serwisu citroena. Co wy radzicie zrobić czekam na propozycje.

Linki sponsorowane
Naczelny Wódz :)

Auto : Sam Naprawiam
Dopisz komentarz do postu Wysłany: 2010-06-29, 22:35   

Opel Corsa
ArKos Sam Naprawiam Audi
Administrator
Ju tokin tu mi madafaka?

Marka: Opel
Model: Mokka/AstraG/Calibra
Oznaczenie silnika (symbol): B14NET
Paliwo: PB
Zaproszone osoby: 41
Wysłany: 2011-03-06, 12:06   

Ja bym zastosował baterię 3V - 2,89V to może się okazać zbyt mało. U mnie wystarczyło używać pilota pół roku, dioda świeciła, a jakże - centralny nie działał. Wymiana baterii i gitara.

Opel Calibra Cliff Motorsport Edition 0531 - 1997 2.0 16V -> swap 3.0V6
Opel Astra G Caravan Elegance - 1998 2.0 16V
Opel Mokka Cosmo - 2014 1.4T

Kamil55 Sam Naprawiam Audi
Zaawansowany

Marka: Honda
Model: Civic
Oznaczenie silnika (symbol): D16Z6
Wysłany: 2011-03-06, 20:46   

Miałem podobny przypadek tylko w innym samochodzie.
U mnie wymiana baterii na 3V pomogła.
Sprawdź w pilocie również te blaszki bezpośrednio przylegające do baterii. Nieraz jest tak, że wystarczy je tylko podgiąć aby lepiej przylegały do baterii.

Nowicjusz
gość

Wysłany: 2011-03-07, 17:47   Witam wszystkich, którzy odpowiedzieli na moje pytanie.

Spróbuje z tą baterią choć to raczej nie bedzie niestety moim zdaniem to poniewaz w przypadku słabej baterii w pilocie powinien pojawic się komunikat na wyswietlaczy o stnie słabej baterii w pilocie.

szneru Sam Naprawiam Audi
Średnio Zaawansowany

Model: Astra II
Oznaczenie silnika (symbol): X20DTL
Paliwo: DIESEL
Wysłany: 2011-03-07, 18:36   

miałem kiedys podobny przypadek a rozwiązanie u mnie leżało w "zimnych lutach" w elektronice pilota :) także kolego sprawdź wszystkie lutowane styki w pilocie, może któryś lekko odstaje albo coś w tym stylu :) Bateryjkę też możesz zmienić na 3V

Nowicjusz
gość

Wysłany: 2011-03-08, 17:37   Witam wszystkich, którzy odpowiedzieli na moje pytanie.

No niestety koledzy problem napewno nie leży w zimnych lutach. Jak również nie polega on na słabszej bateri więc pewnie juz samemu nie będe w stanie tego zrobic. Po różnych rozmowach tel i pytaniu o podobne problemy z pilotem od auta wychodzi na to,ze stracił łączność z sampchodem. Czyli nie pozostało nic innego jak serwis citroena i pewnie nie będzie to zbyt tanie.

szymon 1587cm3 Sam Naprawiam Audi
Moderator
Diesel niet :(

Model: vectra
Oznaczenie silnika (symbol): 1.6 8V (x16sz)
Wysłany: 2011-03-08, 18:09   

Często puszcza przylutowane mocowanie baterii, które odrazu jest konektorem. Bateria sie wtedy "rusza"

Pilota napewno da sie zgrac ze sterownikiem centralnego bez ingerencji "fachowców" z serwisu :P

Grzes997 Sam Naprawiam Audi
Administrator
jupikajej madafaka

Model: Zafira
Oznaczenie silnika (symbol): Z16XE
Wysłany: 2011-03-08, 19:04   

Jeśłi to jest pilot radiowy można sprawdzić w domowych warunkach, jakieś radio ze średnimi falami wykrywa nadawanie pilotów radiowych z samochodów i alarmów, nie jest to miarodajne ale można stwierdzić czy sam pilot nadaje ale nie sprawdzimy czy nadaje na właściwych częstotliwościach bo pilot podczas np. upadku może się odstroić.

http://microsat.pl - sklep internetowy - dekodery DVB-T, anteny, elektroniczne papierosy, akcesoria

Nowicjusz
gość

Wysłany: 2011-03-09, 19:24   Witam wszystkich, którzy odpowiedzieli na moje pytanie.

Koledzy po czytaniu róznej dyskusji na róznych forach w poszukiwaniu wiadomosci w tym temacie. Odnalałem kilka uwaga dotyczących programowania kluczyka od pilota niestety po tych uwagach tam zawartych pilot nie zaczął działać. Więc po tel. do znajomego on uzyskał informacje od kolegi z serwisu citroena i działa pilot jak nowy. Opiszę sposób programowania pilota w citroenie c5 z roku 2001 pewnie dotyczy to modeli do roku 2005. Wiec przekrecamy kluczyk na zapłon wciskamy przycis od zamykania drzwi i trzymamy przez 3sek. puszczamy przycisk wyjmujemy kluczyk i czekamy 10 min i działa. Pozdrawiam wszystkich i powodzenia.

ArKos Sam Naprawiam Audi
Administrator
Ju tokin tu mi madafaka?

Model: Mokka/AstraG/Calibra
Oznaczenie silnika (symbol): B14NET
Zaproszone osoby: 41
Wysłany: 2011-03-09, 19:33   

Untitled Document

Dziękujemy za pozostawienie informacji o rozwiązaniu problemu.

Będzie to pomocne dla osób, które zmagają się z podobnym
problemem w swoim samochodzie.

Opel Calibra Cliff Motorsport Edition 0531 - 1997 2.0 16V -> swap 3.0V6
Opel Astra G Caravan Elegance - 1998 2.0 16V
Opel Mokka Cosmo - 2014 1.4T

Odpowiedz do tematu