Napraw Sam Swoje Auto Strona główna Home | Kontakt | RSS | Statystyki | Profil
Logowanie:

Automatyczne logowanie:
Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
zetor
Początkujący

Marka: Mazda
Model: 323f
Oznaczenie silnika (symbol): brak
Paliwo: LPG+PB
Wysłany: 2015-03-13, 11:40   Pakiet ubezpieczenia OC/AC - gdzie?

Kupiliśmy żonie 2-letniego Opla Corsa - wcześniejszy właściciel jeździł nim w leasingu, sprzedał i znowu kupił leasing. Auto było do tej pory ubezpieczone w PZU - trochę drogo to wychodziło. Myślałem o czymś tańszym - jakie macie opinie na temat poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych?

Linki sponsorowane
Naczelny Wódz :)

Auto : Sam Naprawiam
Dopisz komentarz do postu Wysłany: 2010-06-29, 22:35   

Opel Corsa
piterek5
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-16, 10:31   Re: Pakiet ubezpieczenia OC/AC - gdzie?

zetor napisał/a:
Kupiliśmy żonie 2-letniego Opla Corsa - wcześniejszy właściciel jeździł nim w leasingu, sprzedał i znowu kupił leasing. Auto było do tej pory ubezpieczone w PZU - trochę drogo to wychodziło. Myślałem o czymś tańszym - jakie macie opinie na temat poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych?

O ile ubezpieczenie oc możesz mięc nawet w firmie krzak to o AC trzeb byłoby się postarać aby była to dobra i sprawdzona firma. Nie patrz się głównie na cenę. Może się wydawać,że nie jest tak tanio ale ubezpieczenie możę być kompleksowe. Z kolei gdzieś może być na przykład taniej a ubezpieczenie będzie miało wiele wykluczeń. To też nie bardzo.
Najlepiej jakbyś skorzystał z usług doradcy aby Ci to wszystko wyliczył.

zetor
Początkujący

Wysłany: 2015-03-17, 16:56   

No właśnie wiem, ale w tej branży tak szybko się wszystko zmienia. U mnie w mieście miałem kiedyś taką babkę u której kiedyś się ubezpieczałem na wszystko - a teraz widzę, że biuro jest zamknięte. Nie wiem - chyba się wyprowadziła.

Linki sponsorowane
Naczelny Wódz :)

Auto : Sam Naprawiam
Dopisz komentarz do postu Wysłany: 2010-06-29, 22:35   

Opel Corsa
piterek5
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-18, 11:57   

Jeżeli Cię stać, to wykup OC i AC w jakiejś dobrej firmie i tyle. Właśnie PZU, Allianz, Warta, Compensa. Może więcej zapłacisz, ale wiesz - tracisz później mniej czasu, jeżeli okaże się, że nie wycenili odpowiednio szkody. Jeżeli jeszcze nic nie znalazłeś, to tutaj możesz kontakt zostawić http://ubezpieczenia.comperia.pl/oc-ac
Konsultant zadzwoni w dogodnej dla ciebie chwili i zaproponuje Ci jakieś rozwiązanie. Jest to po prostu wygodne.

zetor
Początkujący

Wysłany: 2015-03-19, 13:54   

piterek5 napisał/a:
Jeżeli Cię stać, to wykup OC i AC w jakiejś dobrej firmie i tyle. Właśnie PZU, Allianz, Warta, Compensa. Może więcej zapłacisz, ale wiesz - tracisz później mniej czasu, jeżeli okaże się, że nie wycenili odpowiednio szkody.

Thenks za pomoc. Wysłałem już do nich zgłoszenie i czekam na telefon (bo chyba telefonicznie będą się ze mną kontaktowali? Nie często odbieram maile).
A słyszałeś może o czymś takim jak mini AC? Myślisz, że warto?
Ostatnio zmieniony przez holcu 2015-07-11, 05:39, w całości zmieniany 1 raz  

piterek5
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-20, 07:28   

zetor napisał/a:
piterek5 napisał/a:
Jeżeli Cię stać, to wykup OC i AC w jakiejś dobrej firmie i tyle. Właśnie PZU, Allianz, Warta, Compensa. Może więcej zapłacisz, ale wiesz - tracisz później mniej czasu, jeżeli okaże się, że nie wycenili odpowiednio szkody. Jeżeli jeszcze nic nie znalazłeś, to tutaj możesz kontakt zostawić http://ubezpieczenia.comperia.pl/oc-ac
Konsultant zadzwoni w dogodnej dla ciebie chwili i zaproponuje Ci jakieś rozwiązanie. Jest to po prostu wygodne.

Thenks za pomoc. Wysłałem już do nich zgłoszenie i czekam na telefon (bo chyba telefonicznie będą się ze mną kontaktowali? Nie często odbieram maile).
A słyszałeś może o czymś takim jak mini AC? Myślisz, że warto?

Niby jest kuszące bo chroni przed kradzieżą ale pamiętaj. Im coś tańsze tym więcej wykluczeń zawiera.Tak wieć takie ubezpieczenie chroni Cię od naprawdę niewielu rzeczy. Normalne AC jest wprawdzie droższe ale masz pewność,że jak coś się stanie to przynajmniej wypłacą Ci odszkodowanie a nie będą kombinować.

zetor
Początkujący

Wysłany: 2015-03-20, 12:50   

Dzwonili. Zaproponowali kilka towarzystw, ale chyba będę decydował się jednak na Allianz lub inne tego typu towarzystwo ubezpieczeniowe. Może drożej, ale później będzie spokojna głowa gdyby do czegoś doszło.
Mają mi jeszcze na maila wysłać ogólne warunki ubezpieczenia, to przez weekend będę miał wolną chwilę i się wczytam.

piterek5
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-23, 13:18   

Jak idzie załatwianie sprawy? Wybrałeś już coś? Ostatnio widziałem gdzieś taki ranking (nie potrafię go teraz odszukać) i było w nim podane takie zestawienie współczynnik skarg do udziału w rynku. Najwięcej skarg składanych było na niedowartościowanie ubezpieczenia w AXA, Interrisk, Link 4
Najmniej w TUW Skok, Concordia Polska TUW oraz Allianz. Weź to pod uwagę wybierając jakąś konkretną firmę.

benia
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-25, 10:44   

Opel Corsa to stosunkowo tanie auto, więc tanie też powinno być jego ubezpieczenie. Z ubezpieczeniem jest tak, że nie może ono być wyższe niż średniorynkowa wartość auta w danym roku. Czyli jeżeli szkoda będzie całkowita - to auto nie będzie naprawiane, tylko zostanie wypłacone takie ubezpieczenie jaka będzie średniorynkowa wartość auta.

piterek5
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-27, 11:53   

Pamiętajcie też, że z początkiem kwietnia wchodzą w życie jakieś nowe przepisy związane z "ucywilizowaniem" likwidacji szkód z OC. Obecnie jest tak, że poszkodowani idą do TU sprawcy. Ma być tak, że poszkodowany idzie do swojego TU - i to ten wszystkim się zajmuje. Likwidacją szkody itd.
Ma być wygodniej, ale przez to też drożej.

MaciekB Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz

Marka: Volkswgen
Model: Passat
Oznaczenie silnika (symbol): B5 FL
Paliwo: DIESEL
Wysłany: 2015-06-24, 15:10   

Mi się wydaje, że samo OC to za mało. Ogólnie warto sprawdzić jakie inne pakiety ma każdy ubezpieczyciel w naszym przedziale cenowym, bo potem jak dzieje się coś niespodziewanego, to nie mamy problemu. Kończy mi się właśnie umowa na OC i tak myślę, czy nie zmienić ubezpieczyciela i nie kupić jeszcze pakietu od nieszczęśliwych wypadków.
Ostatnio zmieniony przez holcu 2015-07-11, 05:34, w całości zmieniany 1 raz  

kamillec41
Nowicjusz

Marka: ford
Model: mondeo
Oznaczenie silnika (symbol): 2.0
Wysłany: 2015-07-10, 11:45   

w dzisiejszych czasach samo oc nie wystarczy, :cry:

holcu Sam Naprawiam Audi
Administrator

Marka: Kia
Model: Sorento
Oznaczenie silnika (symbol): 2.5 CRDi
Zaproszone osoby: 530
Wysłany: 2015-07-11, 05:39   

Panom dziękujemy za marketing szeptany :) Rozumiem, że są wakacje i każdy chce dorobić, proszę to czynić ale nie na naszym forum.

Jeśli chodzi o AC osobiście znam 2 przypadki w najbliższej rodzinie, że auto było likwidowane a odszkodowanie z tytułu AC było mniejsze niż zapłacona składka za AC !

Sam nie wykupuje AC od 5 lat (robię ok. 50 tys rocznie), gdyż ufam sobie jako osobie wsiadającą za kierownicę. Przy 2 autach udało mi się zaoszczędzić około 20 tys zł. Więc nawet gdyby pojawiła się szkoda z mojej winy to i tak byłbym na plus per saldo. (Wreszcie bym kupił IVECO z klimą)

mmzajc Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz

Marka: Opel
Model: Vectra
Paliwo: PB
Wysłany: 2016-10-17, 05:41   

Stary dobry PZU. Tyle tylko, że tam jest odpowiednio drożej. Ale być może warto wysłać zapytanie.

lands
Nowicjusz

Marka: Audi
Model: A4
Ostrzeżeń:
 100/2/3
Wysłany: 2017-10-11, 08:14   

PZU - rzeczywiście, dobry ale drogi. Skorzystałbym z niego, gdybym miał ubezpieczyć samochód w ramach AC. Szybko likwidują szkody, nie osczędzają zbyt mocno na wypłacanych odszkodowaniach. Rzeczywiście poziom obsługi jest na bardzo wysokim poziomie.
Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj - zobacz link.

Odpowiedz do tematu