Napraw Sam Swoje Auto Strona główna Home | Kontakt | RSS | Statystyki | Profil
Logowanie:

Automatyczne logowanie:

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
dzideos Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz

Marka: Volkswagen
Model: Golf IV
Oznaczenie silnika (symbol): 1.9
Paliwo: DIESEL
Wysłany: 2016-12-09, 18:45   Opony uniwersalne

Witam,
Tak jak w temacie. Chciałbym Was prosić o poradę czy warto zdecydować się na opony uniwersalne. Nigdy z nich nie korzystałem a ostatnio po wizycie u wulkanizatora polecił on właśnie kupno uniwersalnych. Tak więc, czy warto się skusić na tego typu opony? Czy są równie bezpieczne co zmienianie opon w zależności od danej pory roku? Jeżeli tak to może mógłby ktoś polecić jakiś konkretny model i przedział pieniężny ;)
Z góry dzięki!

ArKos Sam Naprawiam Audi
Administrator
capo di tutti capi

Marka: Opel
Model: Mokka/Calibra
Oznaczenie silnika (symbol): B14NET
Paliwo: PB
Zaproszone osoby: 41
Wysłany: 2016-12-09, 20:42   

Coś jest do wszystkiego, to jest do niczego...

holcu Sam Naprawiam Audi
Administrator

Marka: Kia
Model: Sorento
Oznaczenie silnika (symbol): 2.5 CRDi
Zaproszone osoby: 524
Wysłany: 2016-12-10, 12:18   

Ja mam w swoim autku opony całoroczne NEXEN Roadian. Zdecydowałem się na te oponki z racji małych przebiegów, które auto wykonuje i z braku czasu na stanie w kolejkach do wulkanizatora.

Zdecydowałem się na Nexen, głównie ze względu na cenę oraz na to, że są one montowane w kilku markach fabrycznie nowych pojazdów. Zdecydowałem się na zupełnie nowe opony klasy ekonomicznej, niż klasę premium używane.

Lekkie podsumowanie

W codziennym użytkowaniu radzą sobie dużo lepiej niż poprzednie oponki, które miałem od nowości. Dużo lepsza przyczepność niż w przypadku starych gum zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni. Opona ma porównywalny poziom hałasu w porównaniu do Hankook czy Pirelli.

W terenie (drogi polne) widać różnice. Poprzednia opona lepiej sobie radziła, Nexen bardziej pływa po lekkim błocie. Jest to chyba spowodowane tym, że mimo iż rozmiar ten sam Nexen jest ścięty w węższą oponę (ranty opon schodzą się do środka) Hankook miał na prosto, przez co sam laczek wydawał się szerszy i lepiej sobie radził.

Na śniegu jeszcze nie testowałem, gdyż oponę założyłem w tym roku, ale jak tylko pojawi się biały puch zdam relację.

Linki sponsorowane
Naczelny Wódz :)

Auto : Sam Naprawiam
Dopisz komentarz do postu Wysłany: 2010-06-29, 22:35   

Opel Corsa
maniek765
Początkujący
2%

Marka: Opel
Model: Vectra+Astra+Corsa
Oznaczenie silnika (symbol): xxx
Wysłany: 2017-01-25, 16:15   

Opony całoroczne to wg mnie bardzo dobre rozwiązanie jak
- jeździsz po mieście, wtedy parametry opony* mają niewielkie znaczenie
- jeździsz niewiele i względnie wolno, okazjonalne turlanie się po zatłoczonej krajówce nie wymaga cudów* od opon
- nie stać Cię na dwa komplety. lepiej mieć jeden w miarę nowy z dobrym bieżnikiem niż dwa komplety szrotów.

*-mam na myśli parametry użytkowe pt. opory toczenia, szybkość zużywania się itd. a nie zachowanie się w warunkach ekstremalnych jak awaryjne hamowanie.

ogólnie temat rzeka i gdzie 2 fachowców tam 3 opinie.

Disla Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz

Marka: Seat
Model: Toledo
Oznaczenie silnika (symbol): TDI
Wysłany: 2017-02-09, 15:17   

Raz założyłem opony wielosezonowe, nie pamiętam już marki, natomiast zimą nie do końca się sprawdziły, latem jeszcze okej, na śniegu czy lodzie nie dają sobie tak dobrze rady jak zwykłe zimówki więc lepiej jednak zainwestować w dwa osobne zestawy.

znls
Nowicjusz

Marka: BMW
Model: E36
Oznaczenie silnika (symbol): BMW
Paliwo: LPG+PB
Wysłany: 2017-03-27, 06:43   

Też odniosłem podobne wrażenie. Prawdopodobnie wynika to z kiepskiego, niedostosowanego bieżnika. Wiesz, we Włoszech, UK czy Hiszpanii gdzie zimy są łagodniejsze może i by się to sprawdziło, ale u nas? Raczej bym nie ryzykował. W Warunkach dużego śniegu wbrew pozorom dobrze radzi sobie chociażby Dębica Frigo HP. A wiec najtańsza zimowa i tak jest lepsza od letnich czy nalewek.

Odpowiedz do tematu