Napraw Sam Swoje Auto Strona główna Home | Kontakt | RSS | Statystyki | Profil | OPEL
Zaloguj się:

Automatyczne logowanie:

Wyróżnij się, zobacz co Ci daje rejestracja na naszym forum 

Zalety Rejestracji ?

1. Rejestrując się na forum masz gwarancję , że opisany przez Ciebie problem nie pozostanie bez odpowiedzi.

2. Rejestracja i korzystanie z pełnych zasobów serwisu jest darmowa a Użytkownik nie ponosi żadnych opłat

3. Opisując, swój problem z samochodem możesz zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze na podobną diagnozę w serwisach motoryzacyjnych

4. Masz szansę porównać zdiagnozowaną przez nas usterkę z diagnozą pochodzšcš z warsztatu motoryzacyjnego

5. Dajemy Ci do dyspozycji wiedzę naszych Ekspertów motoryzacyjnych całkowicie bezpłatnie

Nie zwlekaj zarejestruj się i korzystaj z naszych zasobów - Kliknij Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
nemo Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz

Marka: Mazda
Model: VI
Oznaczenie silnika (symbol): 2.0
Paliwo: DIESEL
Wysłany: 2010-12-15, 17:49   mazda 6 gasnie na wolnych obrotach

Witam mam problem z mazda 6 . Otóż na wolnych obrotach gaśnie silnik. Ponowne odpalenie silnika jest możliwe tylko z dodaniem gazu bo inaczej nie odpali. Trzeba potrzymać na wyższych obrotach jakiś czas
i później znowu chodzi. Sprawdzałem na komputerze
usterki i błędy i wykazało coś z przepływomierzem powietrza ale błędy zostały usunięte i nic to nie dało. Po tygodniu jazdy sprawdzałem jeszcze raz i błędów żadnych nie ma a autko dalej gaśnie. podmianka przepływki nic nie dała ( założyłem przepływomierz z innego autka i nic ) Mechanik mówił że może być pompka wstępna paliwa ( ta w zbiorniku ) ale nie jestem pewien czy to ta usterka . może to coś innego jest walnięte. Zawór scv ? Czy miał ktoś podobny problem? Proszę o rady co może być przyczyna.....

Linki sponsorowane
Naczelny Wódz :)

Auto : Sam Naprawiam
Dopisz komentarz do postu Wysłany: 2010-06-29, 22:35   

Opel Corsa
szymon 1587cm3 Sam Naprawiam Audi
Moderator
Diesel niet :(

Marka: Opel
Model: vectra
Oznaczenie silnika (symbol): 1.6 8V (x16sz)
Paliwo: LPG+PB
Wysłany: 2010-12-16, 21:05   

Przydałoby sie zmierzyc cisnienie na listwie, zbyt niskie mogłoby swiadczyc o kiepskiej pompie w zbiorniku. Chociaz gdyby cisnienie było za niskie to wywaliłby bład zwiazany z cisnieniem na listwie a tego nie ma.

Co do samej przepływki to moze cos z wtyczka, przełamane przewody (ale w tym przypadku znów powiniej pojawic sie bład).

Filtr paliwa podmieniłes (profilaktycznie)?

nemo Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz

Marka: Mazda
Model: VI
Oznaczenie silnika (symbol): 2.0
Paliwo: DIESEL
Wysłany: 2010-12-28, 12:21   

Witam wszystkich . Odnośnie gaśnięcia tej mojej mazdy to powiem co zrobiłem. Otóż wlałem do zbiornika płyn do czyszczenia wtrysków i zaczęła się stabilizować sytuacja. Autko już nie gaśnie. Tzn. na ciepłym silniku jest już wszystko ok jeszcze trochę na zimnym obroty lekko falują ale wszystko powoli wraca do normy. Wiec co mogło być przyczyna ? Brudne wtryski ?

Grzes997 Sam Naprawiam Audi
Administrator
jupikajej madafaka

Marka: Opel
Model: Zafira
Oznaczenie silnika (symbol): Z16XE
Wysłany: 2010-12-28, 13:28   

Raczej woda w paliwie, na okres zimowy zalecane jest wlanie do baku denaturatu, wypiera wodę która potrafi zamarznąć a potem są problemy :mrgreen:

http://microsat.pl - sklep internetowy - dekodery DVB-T, anteny, elektroniczne papierosy, akcesoria

indion Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz

Marka: Volkswagen
Model: Golf
Oznaczenie silnika (symbol): AZD
Wysłany: 2012-07-19, 08:04   

Witam. Mój problem a raczej mojego kolegi jest zbliżony z tym że samochód to mazda 3 z 2007 roku 1.6 diesel 109konny. Problem wygląda tak ze auto gaśnie na wyższych obrotach, 3000obr i odcina;/ w zimie był zmieniony filtr paliwa na nowy, oraz czyszczony filtr cząsteczek stałych. samochód po podpięciu do komputera nie wykazał żadnych błędów. Paliwo tankowane na statiol wiec chyba jest ok.. jakieś pomysły co możne być przyczyna??? pozdrawiam

Odpowiedz do tematu