Napraw Sam Swoje Auto Strona główna Home | Kontakt | RSS | Statystyki | Profil
Logowanie:

Automatyczne logowanie:

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
holcu Sam Naprawiam Audi
Administrator

Marka: Kia
Model: Sorento
Oznaczenie silnika (symbol): 2.5 CRDi
Paliwo: DIESEL
Zaproszone osoby: 519

Wysłany: 2016-08-21, 09:07   Dlaczego na drogach pojawia się tylu "cwaniaków"

Bardzo dużo czasu spędzam za kierownicą. Jest to spowodowane wykonywaną pracą, jak również urlopowaniem z wykorzystaniem samochodu.

Denerwują mnie osoby, które bawią się w szeryfów drogowych uniemożliwiając jazdę na zamek. Szeryf to osoba, która wbrew stereotypom nie jeździ tylko autem o DMC powyżej 3.5 tony.

Irytują mnie osoby, które wyprzedają na łukach, liniach podwójnie ciągłych wymuszając pierwszeństwo na kierowcach jadących z przeciwka.

Litości nie mają kierowcy lewego pasa na autostradach. A jak grzecznie dasz do zrozumienia, że chciałbyś go wyprzedzić to, kierowca zjedzie lecz potraktuje to jako "wyzwanie" wciskając na prawym pasie gaz do dechy.

Konsternacje przyprawiają mi motocykliści, którzy w miejscowościach wypoczynkowych popisują się "bardzo głośno strzelającymi" tłumikami.

Sam staram się jeździć przepisowo. Nie zawsze mi się ta sztuka udaje, lecz robiąc tygodniowo po 1.5-2 tys km od 4 lat jeżdżę bez punktów.

I tak się czasami zastanawiam, czy w/w fakty to wynik mojego ogólnego przemęczenia jazdą samochodem, czy jeździmy coraz mniej kulturalnie, nie patrząc na innych.
Ostatnio zmieniony przez holcu 2016-08-21, 11:37, w całości zmieniany 2 razy  

Linki sponsorowane
Naczelny Wódz :)

Auto : Sam Naprawiam
Dopisz komentarz do postu Wysłany: 2010-06-29, 22:35   

Opel Corsa
Grzes997 Sam Naprawiam Audi
Administrator
jupikajej madafaka

Marka: Opel
Model: Zafira
Oznaczenie silnika (symbol): Z16XE
Paliwo: LPG+PB
Wysłany: 2016-08-21, 10:40   

holcu napisał/a:
Litości nie mają kierowcy lewego pasa na autostradach. A jak grzecznie dasz do zrozumienia, że chciałbyś go wyprzedzić to, kierowca zjedzie lecz potraktuje to jako "wyzwanie" wciskając na prawym pasie gaz do dechy.

Dobrze że dodaje gazu po zjechani na prawy pas, ja miałem taka sytuacje że debil nacisnął na hamulec i nadal jechał lewym pasem, nie zostało mi nic innego jak wyprzedzić go prawym pasem z lekkim ryzykiem bo nigdy nie wiadomo co taki debil zrobi.

Łukasz zawsze mówiłem że system kar i wyróżnień jest u nas w kraju zbyt łaskawy i kierowcy mają głęboko w nosie że dostanie mandat w kwocie nawet 500 zł on jest bohaterem drogi. Nie odwiedziłem zbyt dużo obcych krajów samochodem ale przykład Niemcy, brak ograniczeń na autostradach a tam jest pełna kultura jazdy, koleś może śmigać Ferrari ponad 200km/h ale robi to prawym pasem nie jest bohaterem swojego samochodu, w obrzeże zabudowanym jest ograniczenie 50 km/h i tyle się tam jedzie, choć taki polski Niemiec przyjedzie na odwiedziny do kraju to mu hamulce puszczają i łamie przepisy jak by tu mieszkał na stałe i myślę sobie że nie jest to wina ludzi a systemu, tam dostaniesz mandat to płaczą i się boją a o nas co...

holcu Sam Naprawiam Audi
Administrator

Wysłany: 2016-08-21, 11:35   

Zobacz Grześ tutaj film znaleziony w internecie, ale świeża sprawa:

Dla mnie to ewidentnie brak szacunku dla drugiego kierowcy.

ArKos Sam Naprawiam Audi
Administrator
capo di tutti capi

Model: Mokka/Calibra
Oznaczenie silnika (symbol): B14NET
Paliwo: PB
Zaproszone osoby: 41
Wysłany: 2016-08-21, 13:58   

Przede wszystkim to wykroczenie i zmuszanie innych do popełniania wykroczeń w postaci wyprzedzania z prawej strony na drodze 2-pasmowej. Prosta sprawa: materiał przesłać do psiarni z wnioskiem o ściganie sprawcy wykroczenia, mając nadzieję że dostanie 500.

Grzes997 Sam Naprawiam Audi
Administrator
jupikajej madafaka

Model: Zafira
Oznaczenie silnika (symbol): Z16XE
Paliwo: LPG+PB
Wysłany: 2016-08-21, 16:28   

holcu napisał/a:
ale świeża sprawa

to jest nagminne w naszym kraju, ostatnio pamiętam u nas za to ścigali ale z marnym skutkiem, nie wiem Arek czy pamiętasz jak nam kiedyś jeden zajechał drogę na karmańskim jak byś nie wyhamowali i nie wpuścili go przed nas to by się był roztrzas na tym moście którego już dawno nie ma, ale takich sytuacji jest ogrom na naszych drogach i trzeba jechać i myśleć za innych a w dużej mierze przewidywać co mogą inni zrobić.

holcu Sam Naprawiam Audi
Administrator

Wysłany: 2016-08-21, 17:07   

Od pewnego czasu na głównej stronie http://opel24.com publikuje filmy Polskie Drogi. Zapraszam do obejrzenia. Ewentualnie na Youtube wrzućcie sobie Polskie drogi.

GrzECHO Sam Naprawiam Audi
Auto-expert
Old School

Model: Vectra C
Oznaczenie silnika (symbol): Z19DT @155KM
Wysłany: 2016-08-21, 17:23   

holcu napisał/a:
Zobacz Grześ tutaj film znaleziony w internecie, ale świeża sprawa:

To ja tylko dodam, że to jest nic...
W Irlandii co drugi kierujący to okupant szybkiego pasa, a wyprzedzony pasem wolniejszym miga światłami jak opętany. Po tylu latach, przyciemniłem szyby, załozyłem lusterko fotochromatyczne i jade swoje...

Odpowiedz do tematu