Napraw Sam Swoje Auto Strona główna Home | Redakcja | Kontakt | RSS | Statystyki | OPEL
Zaloguj się:

Automatyczne logowanie:

Wyróżnij się, zobacz co Ci daje rejestracja na naszym forum 

Zalety Rejestracji ?

1. Rejestrując się na forum masz gwarancję , że opisany przez Ciebie problem nie pozostanie bez odpowiedzi.

2. Rejestracja i korzystanie z pełnych zasobów serwisu jest darmowa a Użytkownik nie ponosi żadnych opłat

3. Opisując, swój problem z samochodem możesz zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze na podobną diagnozę w serwisach motoryzacyjnych

4. Masz szansę porównać zdiagnozowaną przez nas usterkę z diagnozą pochodzšcš z warsztatu motoryzacyjnego

5. Dajemy Ci do dyspozycji wiedzę naszych Ekspertów motoryzacyjnych całkowicie bezpłatnie

Nie zwlekaj zarejestruj się i korzystaj z naszych zasobów - Kliknij Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: ArKos
2012-01-13, 15:39
Autor Wiadomość
Alf
Nowicjusz

Marka: HONDA,MAZDA
Model: civic5D,
Oznaczenie silnika (symbol): D15Z3,
Paliwo: PB
Wysłany: 2012-01-12, 22:05   Ceramizer -opinie

Witam serdecznie :)
Jako że tutejszy guru nie pozwolił mi sie wypowiedzieć w poprzednim moim watku to zostałem zmuszony do założenia kolejnego.
Moim celem nie jest obrażanie nikogo, chcę poprostu jak najbardziej zblizyć się do rzeczywistosci jak to naprawdę jest z tym ceramizerem.
Sledząc opinię róznych ludzi w gaszczu internetu mozna sie natknąć na sprzeczne informację.
Sam producent własciwości swojego produktu zachwala w swoich 2 filmach, jeden z polonezem drugi z hondą. Oczywiscie oba samochody pomyslnie przeszły próbę jazdy bez oleju.
Tym czasem userzy z jednego forum ( już niepamietam jakiego :oops: ) złozyli się na leciwą lecz jezdzacą skodę favorit, zakupili ceramizer, postepowali zgodnie z wytycznymi producenta ceramizera i skoda ta po przejechaniu 50ciu kilku kilometrów poprostu sie rozsypała.
Wiec ni jak nie mogę zaufać producentowi owego ceramizera.
Moim zdaniem aczkolwiek mogę się tu mylić jak najbardziej i moze przyjsc czas że opinię swą wycofam, ale na stan dzisiejszy owy producent jest dla mnie zwykłym naciagaczem i cwaniakiem naiwności ludzkiej.
Chciałbym oczywiscie poznać tu opinię innych ludzi.
Jezeli mogę to za posrednictwem tego forum chciałem zapytać kogoś zwiazanego z firma produkujacą owy ceramizer dlaczego w obu przypadkach samochody nie miały jazd po terenach górzystych, i dlaczego korki spustowe nie zostały całkowicie wykręcone.
Dlaczego test nie został przeprowadzony na aparacie czterokulowym w obecności oczywiście co najmniej kilkunastu losowo wybranych swiadków ?

Linki sponsorowane
Naczelny Wódz :)

Auto : Sam Naprawiam
Dopisz komentarz do postu Wysłany: 2010-06-29, 22:35   

Opel Corsa
Grzes997 Sam Naprawiam Audi
Administrator
jupikajej madafaka

Marka: Opel
Model: Zafira
Oznaczenie silnika (symbol): Z16XE
Paliwo: LPG+PB
Wysłany: 2012-01-12, 22:40   

Alf napisał/a:
Jako że tutejszy guru nie pozwolił mi sie wypowiedzieć w poprzednim moim watku to zostałem zmuszony do założenia kolejnego

Myślę że już się raz wypowiedziałeś, zostałeś za swoeje wypowiedzi skrytykowany ale o tym za chwile

Alf napisał/a:
chcę poprostu jak najbardziej zblizyć się do rzeczywistosci jak to naprawdę jest z tym ceramizerem.

pisząc te słowa śmiem domniemywać że zakupiłeś, zastosowałeś specyfik o nazwie ceramizer, jeśli tak podziel się opinią, a Ty opierasz się na opinii innych jak to sobie napisałeś
Alf napisał/a:
Sledząc opinię róznych ludzi w gaszczu internetu mozna sie natknąć na sprzeczne informację.

Proponuję nie powielać opinii innych ludzi którzy nie wiadomo czy stosowali opisywany specyfik czy też opierają się na opiniach jeszcze innych ludzi.

Alf napisał/a:
Moim zdaniem aczkolwiek mogę się tu mylić jak najbardziej i moze przyjsc czas że opinię swą wycofam

Zaczynasz myśleć, kup wlej albo weź udział w konkursie może wygrasz ceramizer i przekonasz się że jest to jednak dobry specyfik

Alf napisał/a:
Chciałbym oczywiscie poznać tu opinię innych ludzi.

Opinie pewnie poznasz czytając nasze forum na którym koledzy podzielą się opinią.

Alf napisał/a:
Jezeli mogę to za posrednictwem tego forum chciałem zapytać kogoś zwiazanego z firma produkujacą owy ceramizer dlaczego w obu przypadkach samochody nie miały jazd po terenach górzystych, i dlaczego korki spustowe nie zostały całkowicie wykręcone.
Dlaczego test nie został przeprowadzony na aparacie czterokulowym w obecności oczywiście co najmniej kilkunastu losowo wybranych swiadków ?

Czytam ten tekst już chyba czwarty raz i powiem że czepiasz się szczegółów, i zadam Ci pytanie, pokaż mi kogoś co kupi sobie ceramizer wleje go do silnika i będzie jeździł bez oleju, testy filmowe są tylko po to by pokazać że silnik po ceramizacji może przejechać parę setek kilometrów bez oleju.

http://microsat.pl - sklep internetowy - dekodery DVB-T, anteny, elektroniczne papierosy, akcesoria

szneru Sam Naprawiam Audi
Średnio Zaawansowany

Model: Astra II
Oznaczenie silnika (symbol): X20DTL
Paliwo: DIESEL
Wysłany: 2012-01-13, 08:24   

Brak słów...
Opierać się na opiniach innych ;/ Gdyby Ci ktoś powiedział że samochód Ci pojedzie bez paliwa to też byś w to uwierzył? ;/
Kup ceramizer albo weź udział w konkursie i przekonaj się sam jak to działa. Sąsiad u mnie wlał ceramizer jakieś 900km temu i nie narzeka.
Z tego co mi mówił to autko mu ciszej chodzi, spalanie mu niby spadło o 0,3l

Dawid Sam Naprawiam Audi
Auto-expert
Laserowa Dzida !!!

Model: OB FL STZ kombi
Oznaczenie silnika (symbol): Y22XE
Wysłany: 2012-01-13, 09:42   

Jakiś czas temu zakupiłem Ceramizer do silnika, użyłem go na byłej Omedze 2.0 16V. Auto i przed i po użyciu ceramizera chodziło tak samo, tak samo żarł olej i tak samo kopciło, nic się nie zmieniło. Po kilku tys km zaczęło coś pukać na panewkach ale to niekoniecznie zasługa ceramizera. W każdym razie auto poszło już do żyda :)

Mam też znajomego który wlał ceramizer do Hondy Civic. Nie pamiętam dokłądnie co to był za model tyle że 1.3 gaźnik z LPG. Tak samo jak ja wybrał opcję ceramizacji kilka godz na odpalonym silniku. Po ok godzinie silnik wskoczył na wyższe obroty. Musiał regulować na niższe bo już tak mu zostało i przy tym silnik stał się "żywszy" i minimalnie spadło spalanie.

Nie jestem fachowcem ale moim zdaniem z ceramizerem jest tak jak z uszczelniaczem w płynie do chłodnic. Jednemu pomoże, drugiemu nie, jeszcze innemu zaszkodzi. Nie ma też co oczekiwać cudów. Strzykawka płynu nie naprawi nam uszczelki pod głowicą i sprawi że auto będzie palić o połowę mniej :)

automux Sam Naprawiam Audi
Moderator
ManCats

Marka: Opel,Fiat
Model: VB / Seicento
Oznaczenie silnika (symbol): X20XEV / 900
Wysłany: 2012-01-13, 11:00   

Alf,
Po co kupujesz proszek do prania w reklamie też pranie wyciągają uprane i uprasowane i suche a jednak ludzie proszek kupują

Administrator
jupikajej madafaka

Wysłany: 2012-01-13, 11:16   

Pewnie kolega ALF będzie zadowolony temat się rozwinął o przykłady z życia wzięte, tylko tak dalej koledzy sypać przykładami że biel jest bielsza od bieli :lol: :lol: :lol:

http://microsat.pl - sklep internetowy - dekodery DVB-T, anteny, elektroniczne papierosy, akcesoria

automux Sam Naprawiam Audi
Moderator
ManCats

Marka: Opel,Fiat
Model: VB / Seicento
Oznaczenie silnika (symbol): X20XEV / 900
Wysłany: 2012-01-13, 11:27   

Chodziło mi że reklama musi być na wyrost aby ludziom pokazać że to działa pomimo że on i tak pierze i go kupują, tak samo Ceramizer działa ale aby pokazać że to prawda jeździli bez oleju ale wcale tego nie trzeba robić tak jak i jego pralka nie uprasuje mu i nie składa zażaleń :mrgreen: no chyba że ;-) skladał

to wszystko to pikuś ciekawe czy spodoba się to co napiszę w pytaniach otwartych konkursowych.

ArKos Sam Naprawiam Audi
Administrator
Ju tokin tu mi madafaka?

Marka: Opel/Opel/VW
Model: AstraG/Calibra/Polo
Oznaczenie silnika (symbol): X20XEV
Zaproszone osoby: 41
Wysłany: 2012-01-13, 15:42   

Alf napisał/a:
Moim celem nie jest obrażanie nikogo, chcę poprostu jak najbardziej zblizyć się do rzeczywistosci jak to naprawdę jest z tym ceramizerem.

To nie pisz jak w tamtym wątku
Cytat:
oszuści i naciągacze

Alf napisał/a:

Proszę bardzo - oto profil firmy zajmującej się ceramizerami. Wyślij PW i poproś o wypowiedź w temacie:
http://forum.samnaprawiam.com/ceramizer,u,8930.htm

Opel Calibra Cliff Motorsport Edition 0531 - 1997 2.0 16V -> swap 3.0V6
Opel Astra G Caravan Elegance - 1998 2.0 16V

Alf
Nowicjusz

Wysłany: 2012-01-14, 11:52   

ArKos napisał/a:
Alf napisał/a:

To nie pisz jak w tamtym wątku
Cytat:
oszuści i naciągacze

W filmiku reklamowym http://www.youtube.com/watch?v=I4RZ0E4b8pY podano że silnik pracował bez oleju.
W połowie dystansu 0:40 widać (jak dla mnie) że tym bagnecie jest co nieco oleju, nie znaczy to że był zanużony, ale jak najbardziej moze wskazywać ze olej był rozchlapywany przez obracajacy się wał i korbowody,
po demontażu 1:53 widać ewidentmie że na podporach oraz samych panewkach- w kanale smarowniczym panewki znajduje się olej.
Dziennikarze tygodnika motor wyraznie napisali że kontrolka oleju się nie paliła podcza testu.
Świadczy to o tym że smarowanie olejem jednak było.
Wiec prosze sie mnie nie czepiać że nazwałem ich oszustami i naciagaczami bo jednak zrobiłem to NIE bezpodstawnie.
szneru napisał/a:
Brak słów...
Opierać się na opiniach innych ;/ Gdyby Ci ktoś powiedział że samochód Ci pojedzie bez paliwa to też byś w to uwierzył? ;/

A to niby skad mam sobie wyrobić opinię skoro straciłem zaufanie do filmików reklamowych ?
Jesli kolega powie ci że nie kupuj tam czegoś w jakimś sklepie bo po tym dostał zatrucia pokarmowego to pójdziesz i kupisz aby się przekonać czy aby nie kłamał ?.
To nie chodzi aby wierzyć wszystkim i we wszystko ale wsród szeregu opini czesto sprzecznych wyrobić sobie pewne zdanie.
I mam prosbe do wszystkich, aby jednak reklam proszków nie mieszać do tego :)

Administrator
jupikajej madafaka

Wysłany: 2012-01-14, 12:19   

Alf napisał/a:
A to niby skad mam sobie wyrobić opinię skoro straciłem zaufanie do filmików reklamowych ?

Ok straciłeś zaufanie i myślę że na tym zakończysz swój referat, masz swoje wyrobione zdanie na ten temat którym się podzieliłeś, koledzy i czytelnicy forum przeczytają i sami ocenią czy masz rację czy też się mylisz.

Ja z mojej strony proponuję zakończyć ten temat w sposób by nikt tu nic nie pisał bo do niczego nie prowadzi, a Ty kolego Alf jak masz ochotę pisz widocznie potrzebujesz wolnych słuchaczy którym chcesz narzucić swoje zdanie.

Alf
Nowicjusz

Wysłany: 2012-01-15, 10:17   

Co do tej hondy, to wygrzebałem w necie, że w misce olejowej znajdowało się około 0,3 litra oleju, przyznał się do tego sam Jacek Chojnacki(ten który przeprowadzał weryfikację panewek)
Zachował sie przynajmniej o tyle fair, że poinformował o tym fakcie pewnego usera z racingforum.pl
Dziennikarze tego nie widzieli, ponieważ w misce olejowej jest dodatkowa blacha zabezpieczająca przed przed nadmiernym przemieszczaniem się oleju na boki podczas jazdy w ostrych zakrętach.
Napisał, że po tym całym tescie, gdy dziennikarze porozjezdzali się, zlali tę pozostałą ilośc oleju i wypłukali miskę benzyną, następnie poskręcali wszystko do kupy i zrobili raz jeszcze test, tym razem już bez kamer i fotoreporterów.
Po około 4 km z silnika Hondy pojawił się dzwięk umierajacych panewek.

Z tej strony to chciałem podziękować wszystkim osobom które sceptycznie wyrazały się na temat tego specyfiku, bo jednak to te opinie zawazały na tym aby z "ceramizacją" wszystkiego, no prawie wszystkiego :-) co sie kręci w samochodzie się jednak jeszcze powstrzymać, a na marginesie powiem że ciągoty miałem nie ziemskie, bo coż by było wspanialszego jak nie zainwestować nawet te 250 zeta i szaleć z wskazówka obrotomierza na czerwonym polu a wszystko to z myslą że silnikowi sie nic nie dzieje bo jest ta "wspaniała warstwa ceramiczna" :mrgreen:

Nie mniej trzeba tu napisać że ten specyfik działa. I tu mam pewne przypuszczenia, które to, a jestem tego pewien na 90pare %, że są prawdą.
Jednak nie bedę tych przypuszczeń pisał ponieważ jestem ich pewien tylko na 90pare%
Niemniej mogę tylko tyle zdradzić że nie tworzy się tam żadna warstwa ceramiczna.

Endru Sam Naprawiam Audi
Początkujący

Marka: seat
Model: vario
Oznaczenie silnika (symbol): AKK
Wysłany: 2012-01-29, 17:45   

szneru napisał/a:

Kup ceramizer albo weź udział w konkursie i przekonaj się sam jak to działa. Sąsiad u mnie wlał ceramizer jakieś 900km temu i nie narzeka.
Z tego co mi mówił to autko mu ciszej chodzi, spalanie mu niby spadło o 0,3l

Komputer mu to wyliczył :-/

Krhid Sam Naprawiam Audi
Zasłużony
Majster śrubka

Model: Calibra
Wysłany: 2012-02-01, 21:02   

Jakby nie patrzeć... co człowiek to inna opinia :P ...
Od siebie mogę tylko dodać że stosuję ceramizery do swoich autek i nigdy nie narzekałem :) ...
Zaczęło się od skody favorit - 1 litr oleju na 400km ... po 2 dawkach ceramizera, niby zapalała lepiej i nie kopciła już tak mocno... zużycie oleju spadło ale i tak był konieczny "remont" -> wymiana tulei z tłokami i pierścieniami....
Później Skoda felicia 1,6l -> silnik zaczął ciszej chodzić, i zużycie oleju także spadło...
Aktualnie w obu lagunach (jedna diesel) wlewałem przed zimą ( w sumie profilaktycznie tylko) ale na pewno nie zaszkodziło...
Moja Viki też dostała... zużycie oleju i dymienie spadło... aczkolwiek nie sprawdziłem dokładniej bo wydmuchało mi uszczelkę :P ...
Co do zużycia paliwa się nie wypowiem bo za dużo czynników na to wpływa... wystarczy jeden tydzień stać w korkach po 20min... a następny jechać równo "na przelocie" i mamy 2 odrębne wyniki.
Co do działania i artykułu że silnik hondy wyzionął ducha -> też to widziałem i może jest to wiarygodne... ALE, w internecie jest też kilka filmików w tym filmik pewnego malucha po zabiegu ceramizacji. Gościu jeździł nie tyle że bez oleju... ale także bez miski olejowej!! I na filmie było normalnie widać wirujący wał... a w maluchu wiadomo... silnik chłodzony powietrzem, więc troszkę cięższe warunki pracy niż w nowych autkach :) Nie wiem ile taka mała dawka daje... aczkolwiek jeden z moich byłych nauczycieli kiedyś pokazał nam pewien artykuł o pewnym wynalazku wojskowym. Olej został zlany z silnika i zamiast niego wlali "to coś"... silnik popracował na tym tylko 30minut. Potem to zlali i silnik już normalnie chodził bez oleju ... żałuje że nie mogę tego potwierdzić "materialnie" :(

inscam Sam Naprawiam Audi
Nowicjusz

Marka: Audi
Model: A4
Oznaczenie silnika (symbol): wau
Paliwo: DIESEL
Wysłany: 2012-02-20, 14:29   

Miałem i powiem jednym słowem "shit"

ArKos Sam Naprawiam Audi
Administrator
Ju tokin tu mi madafaka?

Marka: Opel/Opel/VW
Model: AstraG/Calibra/Polo
Zaproszone osoby: 41
Wysłany: 2012-02-20, 14:33   

A może nieco szerzej? Coś byś rozwinął? Konkrety jakieś?

Opel Calibra Cliff Motorsport Edition 0531 - 1997 2.0 16V -> swap 3.0V6
Opel Astra G Caravan Elegance - 1998 2.0 16V

Odpowiedz do tematu